Leo Express obnoví spojení se Slovenskem, přidá vlaky v Česku a chce zpátky do Polska

Leo Express obnoví spojení se Slovenskem, přidá vlaky v Česku a chce zpátky do Polska

3.5. - Díky rozvolnění protiepidemiologických opatření na Slovensku a zájmu cestujících obnovuje Leo Express od 14. května částečně provoz mezi Českem a Košicemi. Vlaky se nejdříve vrátí ve vybrané dny a následně Leo Express počet spojů přizpůsobí poptávce cestujících. Plánuje se vrátit k plnému provozu dvou zpátečních spojů denně.

V případě zlepšení situace v Polsku chce Leo Express co nejdříve vyjet také na trať do Krakova. V Česku Leo Express vrátil zpět do provozu další komerční spoje a vypravuje jich od toho týdne již devadesát. Mezi Prahou a Ostravskem a Starým Městem u Uherského Hradiště a zpět nyní vypravuje 80 procent spojů oproti normálu.

Cestující si mohou ve vlaku stále zakoupit respirátory úrovně FFP2 za 19 korun, senioři je mají k dispozici zdarma. Na palubách jsou instalovány automatické dávkovače dezinfekce s automatickým systémem dávkování. Dezinfekční prostředky jsou k dispozici také na toaletách. Všechny vlakové jednotky jsou několikrát denně dezinfikovány a několikrát týdně probíhá hloubkové čištění vozů. Všechny palubní tiskoviny jsou ošetřeny antimikrobiální vrstvou. K ošetření jednotek Leo Express využívá také ozon.

(pav)

Ilustrační foto: Leo Express

spinner