​Kvůli zlodějům kovů jsou problémy na železnici mezi Frankfurtem a Stuttgartem

​Kvůli zlodějům kovů jsou problémy na železnici mezi Frankfurtem a Stuttgartem

12.2. - Kvůli zlodějům kovů jsou problémy na důležité železniční trase mezi německými městy Frankfurt nad Mohanem a Stuttgartem. Německá železniční společnost Deutsche Bahn (DB) uvedla, že dnes ráno bylo zrušeno více dálkových spojů a že omezení potrvají zřejmě až do dnešního večera. Informuje o tom agentura DPA.

Dráhy upozorňují, že některé rychlíky ICE mezi Frankfurtem a Stuttgartem nepojedou vůbec, v případě jiných spojů musejí cestující počítat se zpožděním. Poškozená je železniční infrastruktura v úseku mezi hlavním nádražím v Mannheimu v Bádensku-Württembersku a jihohesenským Lampertheimem.

DPA píše, že krádežím na železnici nahrávají rostoucí ceny kovů. V Německu působí nejen zloději, kteří postupují samostatně, ale také organizované skupiny, které používají speciální nářadí.

Naposledy zloději kovů zkomplikovali provoz na železnici krátce před Vánocemi mezi Mannheimem a Lampertheimem. Rozřezali několik kilometrů měděného kabelu uloženého v kabelové šachtě, která byla otevřená kvůli stavebním pracím. Ukradli také několik stovek metrů kabelů, které byly důležité pro zabezpečení a řízení provozu. Vlaky kvůli tomu v tomto úseku musely několik dnů jezdit pomaleji.

(čtk)

Ilustrační foto: DB

spinner