Plně elektrický autobus MAN Lion’s City E získává řadu ocenění

Plně elektrický autobus MAN Lion’s City E získává řadu ocenění

Na konci roku 2019 předala společnost MAN Truck & Bus první dva autobusy MAN Lion‘s City E do Hamburku. Nyní, jen o několik měsíců později, jsou provozovány elektrické autobusy v několika evropských zemích. „A ta část, která nás nejvíce těší, zpětná vazba, ta je ohromující. Provozovatelé autobusů, řidiči autobusů, odborníci a cestující jsou nadšení z našich elektrických autobusů a jejich používání,“ řekl Rudi Kuchta, vedoucí obchodní oddělení autobusů ve společnosti MAN Truck & Bus.

Hamburské elektrické autobusy jsou pouze dva z celkem 15 demo vozidel, která se budou v praxi používat jako součást plánu e-mobility MAN. Demo flotilu eBus využívají zákazníci v Německu, Španělsku, Lucembursku, Belgii, Francii, Rakousku, Švýcarsku a dalších zemích. MAN Truck & Bus také předá 18 metrů dlouhý elektrický autobus dopravcům Kölner Verkehrs-Betriebe AG (KVB) v Kolíně nad Rýnem a Transports Metropolitans de Barcelona (TMB) ve Španělsku, aby bylo možné provést plánované praktické zkoušky a získlat dostatek zkušeností. „Stanovení správného kurzu pro mobilitu bez emisí zítřka je skutečnou výzvou pro mnoho obcí a dopravních společností. Protože tématem zcela bezemisní dopravy je často nezmapované území. Abychom je co nejlépe podpořili na jejich cestě, rozhodli jsme se předat demo flotilu zákazníkům, aby je mohli poslat do ulic, získat zkušenosti a ty potom předat dále,“ řekl Rudi Kuchta.

MAN Lion’s City E nadchnul také odborníky a novináře. To dokazují četná ocenění, která vozidlo a vývojáři již obdrželi. Například plně elektrický městský autobus získal ocenění od poroty designu iF International Forum: 78 mezinárodních odborníků na design z více než 20 zemí vybralo vítěze z celkem 7298 přihlášek z 56 zemí a oceniloLion‘s City E prestižním iF Zlatá cena v kategorii „Automobily/vozidla/bicykly“. Elektrický autobus MAN byl porotou soutěže Automotive Brand Contest rovněž prohlášen za vítěze. Byl oceněn mezinárodní prestižní cenou za design v kategorii „Užitkové vozidlo“.

„Ocenění ukazují, jak dobře byl přijat design našeho elektrického autobusu. Za tím vším stojí vysoce motivovaný tým, který za posledních několik let odvedl skvělou práci. Je na co být opravdu hrdý,“ zdůraznil Rudi Kuchta. V lednu získal nový MAN Lion‘s City E další ocenění na National Transport Awards v Madridu: eBus byl vyhlášen „městským autobusem roku ve Španělsku“.

(lan)

Foto: MAN

spinner