​Mělník jedná kvůli úbytku cestujících o omezení hromadné dopravy

​Mělník jedná kvůli úbytku cestujících o omezení hromadné dopravy

29.12. - Cestujících v hromadné dopravě ve středních Čechách kvůli epidemii koronaviru výrazně ubylo. Mělník jedná o případném omezení některých spojů. Podle místostarosty Milana Schweigstilla bude záležet na vývoji počtu cestujících, a tedy i tržeb v příštích měsících. Místostarosta řekl, že veřejnou dopravu město dlouhodobě podporuje a ve chvíli, kdy cestujících opět přibude, budou spoje obnoveny.

Cestujících ubylo například kvůli obavám z nákazy, lidé také častěji pracují z domova a projevilo se i uzavření škol.

Vedení Mělníka nyní jedná s organizátorem hromadné dopravy, společností Ropid, o vypuštění některých spojů, vyloučeno není ani dočasné rušení. "Především víkendové linky jsou úplně prázdné," uvedl Milan Schweigstill.

Zatím jsou omezené spoje během vánočních prázdnin a od Nového roku nejsou v plánu zásadní změny, záležet bude na dalším vývoji epidemické situace i zájmu cestujících. "Propady jsou obrovské, protože lidé nejezdí hromadnou dopravou. Bojí se do ní jít," dodal místostarosta. Pokud budou ztráty na jízdném pokračovat, bude nutné jízdní řády upravit.

Města jednají podle místostarosty se státem a krajem ohledně zaplacení propadů na tržbách. Pro Mělník například znamená jedna ztrátová linka roční náklady kolem dvou milionů korun. Zatím ale není jasné, jaké kompenzace města v této oblasti dostanou.

(čtk)

Foto: Mělník

spinner