​Jihočeský kraj možná kvůli covidu opět omezí počet spojů

​Jihočeský kraj možná kvůli covidu opět omezí počet spojů

29.12. - Jihočeský kraj zvažuje, že i v lednu po dobu zavření škol kvůli koronaviru ponechá prázdninový jízdní řád autobusů. Znamená to, že by dočasně zrušil školní spoje. Uvedl to náměstek jihočeského hejtmana Antonín Krák.

V prázdninovém jízdním řádu autobusy týdně najedou o 52.000 kilometrů méně, což je v objemu všech spojů, které kraj objednává, jen několik procent. "Zrušení školních spojů by mělo svou logiku. Vlastně bychom jen prodloužili prázdninový jízdní řád, který od vánočních svátků platí," řekl Antonín Krák.

Minimálně do 10. ledna budou do škol chodit pouze žáci prvních a druhých ročníků základních škol. Zbytek školáků bude mít distanční výuku. S ohledem na situaci kolem koronaviru však nelze vyloučit, že podobný režim bude platit delší dobu. Jihočeský kraj omezil kvůli uzavření škol počet spojů na tři týdny už na přelomu října a listopadu.

Prázdninový jízdní řád ponechá minimálně do 10. ledna českobudějovická městská hromadná doprava. "Ze zkušeností z minulých obdobných opatření víme, že městská hromadná doprava není tak vytěžovaná, aby se musela vrátit do standardního režimu. Vyčkáme dalších nařízení Vlády ČR a podle toho budeme reagovat," uvedl náměstek českobudějovického primátora Viktor Lavička. Dodal, že prázdninový jízdní řád sníží počet spojů přibližně o 12 procent.

(čtk)

Foto: LAN

spinner