IVECO ČR získalo ocenění v soutěži Zaměstnavatel regionu 2020

IVECO ČR získalo ocenění v soutěži Zaměstnavatel regionu 2020

Společnost IVECO Czech Republic, a. s., se umístila mezi třemi nejlepšími zaměstnavateli Pardubického kraje a obhájila tak po třetí za sebou stříbrnou příčku v soutěži Zaměstnavatel regionu 2020. Výrobce autobusů z Vysokého Mýta uspěl v kategorii Zaměstnavatel roku do 5000 zaměstnanců v Pardubickém kraji. IVECO se v této kategorii umisťuje pravidelně již od roku 2004 mezi třemi nejlepšími zaměstnavateli.

Ocenění Zaměstnavatel regionu 2020 vyhlašované Klubem Zaměstnavatelů ČR a společností Sodexo ČR převzala z rukou zástupce společnosti Sodexo Alena Kozáková, ředitelka lidských zdrojů Iveco Czech Republic, 21. září 2020 na slavnostním předání v Dříteči.

Jedním z hlavních důvodů, proč IVECO v soutěži znovu uspělo, je podle Aleny Kozákové mimo jiné pokračující důraz na dodržení závazků zaměstnavatele daných zaměstnancům při kolektivním vyjednávání, na trvalé zvyšování odbornosti zaměstnanců a důraz na variabilitu zaměstnaneckých benefitů. „Naše opakované umístění mezi třemi nejlepšími zaměstnavateli Pardubického kraje nás velmi těší. Jsme pyšní na výkony našich zaměstnanců, kteří nám pomohli dosáhnout výborných ekonomických a obchodních výsledků. Chtěla bych poděkovat zaměstnancům i kolegům z vedení společnosti za neutuchající energii, se kterou všichni pracovali, zejména v době letošní pandemie COVID-19, ve které firma udržela vysoké výrobní tempo, zaměstnanost a splnila své závazky zákazníkům,“ uvedla Alena Kozáková.

Prostřednictvím prestižní soutěže Zaměstnavatel roku a Zaměstnavatel regionu jsou již více než sedmnáct let hodnoceny firmy v České republice z pohledu úrovně řízení lidských zdrojů, dosažených ekonomických výsledků, pracovního prostředí i společenské odpovědnosti firmy.

Závod ve Vysokém Mýtě je největším výrobním závodem IVECO Bus. Společnost Iveco Czech Republic navazuje na více než 90letou tradici výroby autobusů v tomto městě. Firma, známá od roku 1948 pod jménem Karosa, se již ve druhé polovině čtyřicátých let minulého století orientovala převážně na výrobu autobusů, a je spojena s řadou úspěšných a dnes legendárních vozidel. Jedná se o typ 706 RTO, ale i o další řady ŠM, ŠL, ŠD, 700 a 900. Na tyto úspěšné typy navázala mimo jiné vozidla Crossway – nejúspěšnější meziměstský autobus současnosti. Výrobní závod doposud vyrobil více než 40 000 vozidel Crossway.

(lan)

Foto: IVECO

spinner