Hradecký kraj kvůli koronaviru omezil provoz vlaků a autobusů

Hradecký kraj kvůli koronaviru omezil provoz vlaků a autobusů

8.3. - Královéhradecký kraj kvůli vládním protiepidemickým opatřením ode dneška dočasně omezil provoz vlaků a autobusů. Ve všední dny jezdí autobusy a vlaky v režimu letních prázdnin. Redukce se dotkla i víkendových spojů. K redukci kraj přistoupil především kvůli úplnému uzavření škol, které nastalo od pondělí 1. března, uvedl radní kraje pro dopravu Václav Řehoř.

Víkendové omezení se týká především spojů turistického charakteru, které lidé za současných pravidel nemohou využívat. "Budeme reagovat na další vývoj situace a jsme připraveni pružně upravit rozsah poskytovaných služeb," uvedl Václav Řehoř. Aktuální informace najdou cestující na webech www.dopravakhk.cz a www.idos.cz.

V zemi od pondělí 1. března nesmí cestovat mezi okresy, pouze s výjimkou cest do zaměstnání, na úřad nebo k lékaři. Volný čas mohou lidé trávit pouze na území obce či města.

Od neděle 7. března začali autobusovou dopravu v Královéhradeckém kraji zajišťovat noví dopravci, kteří vzešli z tendru, který trval od října 2018 do ledna 2020. Hodnota tendru byla 7,7 miliardy Kč a šlo tak o největší zakázku v historii kraje. V osmi oblastech si zajištění dopravy rozdělilo pět dopravců. Pro kraj budou jezdit následujících deset let.

(čtk)

Foto: Královéhradecký kraj

spinner