​Dopravnímu podniku města Pardubic chybí asi čtyři procenta řidičů

​Dopravnímu podniku města Pardubic chybí asi čtyři procenta řidičů

28.10. - Dopravnímu podniku města Pardubic chybí asi čtyři procenta řidičů. Měli pozitivním test na covid-19, jsou v karanténě nebo s dětmi doma. Na provoz autobusů a trolejbusů epidemie koronaviru přímý negativní vliv zatím nemá, uvedla to mluvčí společnosti Jitka Malinská.

Od 19. října městská hromadná doprava v Pardubicích jezdí kvůli opatřením proti šíření koronaviru v prázdninovém režimu, kdy je méně spojů.

Dopravní podnik přijal kvůli zamezení šíření nákazy i další opatření. Ve vozech městské dopravy není přístupné první sedadlo vpravo od řidiče, řidiči musí mít při kontaktu s cestujícím roušky. Zaměstnanci jsou rozděleni do dvou skupin, takzvaných protisměn, aby se nepotkávali. Od řidičů je izolován dispečink a technicko-hospodářské zázemí. Roušky jsou povinné i v celém areálu dopravního podniku a zákaznické centrum omezilo otevírací dobu. Pokud by se zásadně zvýšila nemocnost personálu nebo to vyžadovala vládní opatření, musel by dopravní podnik snížit rozsah provozu.

V dubnu se podniku kvůli epidemii koronaviru propadly tržby meziročně z deseti milionů korun na necelé dva miliony. V květnu a červnu stouply proti minulým obdobím na 40 až 50 procent. V letních měsících již byly standardní.

(čtk)

Foto: DPMP

spinner