​UPS Healthcare zdvojnásobila prostory v Ostravě

​UPS Healthcare zdvojnásobila prostory v Ostravě

10.11. - Společnost UPS více než zdvojnásobila velikost svého logistického centra UPS Healthcare v Ostravě a vytvořila až 50 nových pracovních míst. V areálu rozšířeném o 6000 metrů čtverečních, který odpovídá požadavkům správné distribuční praxe (GDP), se nachází prostory s kontrolovanou teplotou pro přepravu a skladování léků a biologických látek citlivých na výkyvy teploty.

„Naši zákazníci působí na jednom z nejrychleji rostoucích zdravotnických trhů na světě a jejich produkty nové generace vyžadují špičkové služby. Investujeme nejen proto, abychom uspokojili potřeby našich zákazníků v oblasti kvalitních komplexních řešení, podporujeme také místní komunity a vytváříme nová pracovní místa,“ uvedl Fredrik Jansson, generální ředitel UPS Healthcare Europe pro střední a východní Evropu.

„Úspěch ostravského centra a rostoucí poptávka po přepravě farmaceutických a zdravotnických výrobků si vyžádaly více než dvojnásobné rozšíření našeho centra. Chtěla bych poděkovat zaměstnancům ostravského centra za jejich enormní úsilí a podporu,“ uvedla Kateřina Kuhnová, ředitelka UPS Healthcare v Ostravě.

Logistické centrum v srdci střední a východní Evropy nabízí lepší přístup na rychle rostoucí východoevropské trhy a zajišťuje zákazníkům z oblasti léčiv a zdravotnických prostředků v České republice další přímé propojení Evropy s globální sítí UPS.

Ostravský areál s původní rozlohou 3800 m2 byl otevřený v říjnu loňského roku a je prvním logistickým centrem UPS zaměřeným na segment zdravotnictví u nás. Rozšíření centra umožní zákazníkům zkrátit dobu přepravy, zvýšit flexibilitu a zajistit distribuci léčiv a farmaceutických výrobků na Slovensko, do Polska a Maďarska.

Díky inovacím v oblasti biologických a speciálních léčiv a personalizované medicíny nyní vyžaduje zhruba 80 procent farmaceutických výrobků v Evropě přepravu s řízenou teplotou. UPS v reakci na tento trend in nadále pokračuje v investicích.

Nedávno UPS oznámila plány na akvizici společnosti Bomi Group, která má centra s řízenou teplotou ve 14 zemích Evropy a Latinské Ameriky a téměř 3000 vysoce kvalifikovaných odborníků. Díky této schválené akvizici, která má být dokončena do roku 2023, společnost UPS Healthcare od roku 2020 více než zdvojnásobí plochu svých center.

Díky rozšíření areálu také posílí expresní doručovací služba UPS Premier, která je založená na moderních technologiích. Pokročilé senzorické technologie umožňují modernizaci přepravy zásilek a současně garantují prioritní přepravní pruh v globální síti UPS.

(lan)

Foto: UPS

spinner