Nová přepravní služba WeDo letos doručí sedm milionů balíků

Nová přepravní služba WeDo letos doručí sedm milionů balíků

3.11. - Nová přepravní služba WeDo, která vznikla ze značek In Time a Uloženka, letos plánuje doručit koncovým zákazníkům kolem sedmi milionů zásilek. V příštím roce by to mělo být již přes deset milionů. Uvedl to její ředitel Daniel Mareš.

Firma disponuje 300 dodávkami a více než 1000 výdejními místy Uloženky. Na začátku příštího roku spustí výdej prostřednictvím automatických výdejních boxů, kterých má být zhruba 100. Všechny tři doručovací kanály se podle Mareše budou rozšiřovat. Služba je zatím dostupná na webu, brzy jí doplní mobilní aplikace.

"Název WeDo znamená, že o spokojeného zákazníka usilujeme celá firma v čele s flotilou kurýrů a soustředíme na spolehlivé a včasné doručení, které zvládneme díky technologii a inovacím," uvedl Mareš. Firma zatím funguje v ČR, v budoucnu plánuje expanzi do okolních zemí.

In Time loni v září koupili investoři PPF, EC Investments Daniela Křetínského a Patrika Tkáče a Rockaway, kteří již vlastnili Uloženku a vedle toho například i skupinu internetových obchodů Mall Group. Ta využívá kurýrní služby WeDo, ale obě firmy zůstávají oddělené.

Uloženka provozuje od roku 2010 síť podacích a výdejních poboček v České republice a na Slovensku. Zákazníkům nabízí přes 1300 míst, kde si mohou vyzvednout své nákupy. Pro e-shopy je integrátorem logistických služeb, kdy z jednoho podacího místa nabízí výběr z různých druhů dopravy.

Mezi největší firmy doručující zásilky všeho druhu v Česku patří Česká pošta, PPL, DPD, Geis, GLS, Zásilkovna, Toptrans, DHL Express, Pošta bez hranic, Slovenská pošta, UPS, TNT nebo Gebrüder Weiss CZ.

(čtk)

Foto: WeDo

spinner