​Pražské letiště chce podpořit poptávku po létání novou kampaní

​Pražské letiště chce podpořit poptávku po létání novou kampaní

12.5. - Pražské letiště spustí v květnu novou kampaň na podporu létání a cestování do klíčových destinací během léta. Zaměřovat se bude například na dovolenková místa jako Chorvatsko, Řecko nebo Španělsko, cílem je podpora poptávky cestujících po létání. Letecký provoz je v současnosti kvůli koronavirové krizi nadále v útlumu, během léta by však měl postupně posilovat.

"Kampaní chceme vyvolat vzpomínky na staré časy, kdy vše bylo normální, a probudit touhu po cestování a zážitcích. Chceme také ukázat, že cestování je možné a je bezpečné,“ uvedla ředitelka marketingové a korporátní komunikace Letiště Praha Marcela Tučníková. Letiště bude v kampani připomínat také některé své služby jako například parkování u terminálů nebo letištní salonky.

Kampaň se bude opírat o slovní hříčky a letní fotografie, na kterých dominuje moře a písek. Letiště, se kterým na kampani spolupracovala agentura Loosers, chce akci spustit v průběhu května. Plánuje využívat digitální a offline reklamní formáty. Postupně se tak lidé budou moci s kampaní setkat na sociálních sítích, na youtube a v obsahové síti ve formě statických příspěvků i krátkých videí. Tyto formáty následně doplní i nosiče přímo v prostorách terminálů pražského letiště. Celou kampaň doplňuje webová stránka zazitkyuzcekaji.cz, kde letiště zveřejňuje přehled všech aktuálně dostupných linek.

Letecký provoz už více než rok výrazně omezuje koronavirová krize. Pražské letiště kvůli ní loni po letech rekordních čísel odbavených cestujících přišlo ve srovnání s rokem 2019 o 79 procent pasažérů. Celkem jich odbavilo 3,66 milionu, což je nejméně za posledních 25 let. Útlum zatím pokračuje i letos, ve čtvrtletí činil meziroční pokles 90 procent na 251.000 odbavených cestujících.

Pražské letiště má na květen v letovém řádu naplánované lety do zhruba 35 destinací, a to včetně charterových letů. Další linky by měly postupně do letového řádu přibývat.

(čtk)

Foto: Letiště Praha

spinner