Pražská TSK loni hospodařila po zdanění se ziskem 13,56 milionu korun

Pražská TSK loni hospodařila po zdanění se ziskem 13,56 milionu korun

29.6. - Pražská městská firma Technická správa komunikací (TSK) loni hospodařila se ziskem po zdanění 13,56 milionu korun, což je meziročně asi dvakrát méně. Zisk bude převeden na účet nerozděleného zisku minulých let. Základní kapitál společnosti je 159 milionů korun. Vyplývá to z výroční správy TSK, kterou v pondělí projednali pražští radní. TSK má na starosti údržbu a opravu komunikací včetně mostů a jediným vlastníkem je Praha.

TSK meziročně klesly mimo jiné tržby z prodeje výrobků a služeb, a to o zhruba 175 000 korun na 5,03 milionu v loňském roce. Naopak mírně se zvýšila spotřeba materiálu. Meziročně vzrostly také osobní náklady jako mzdové náklady nebo náklady na zdravotní a sociální pojištění.

Meziročně vzrostl vlastní kapitál společnosti, který dosáhl ke konci loňského roku 276,79 milionu korun, což je meziročně asi o 13,5 milionu víc. Proti roku 2018 to pak je o zhruba 45 milionů více. Základní kapitál zůstal v posledních třech letech stejný, tedy 159 milionů.

Nejvíc peněz vložila společnost loni do údržby a opravy komunikací, a to více než 1,48 miliardy korun, z čehož větší část tvořila letní údržba. Do komunikací investovala asi 1,34 miliardy a další peníze šly na provoz spravovaného majetku nebo specializované odborné externí služby. TSK má na starosti také správu parkovacích zón a záchytná parkoviště P+R.

TSK vznikla jako akciová společnost k 30. září 2014 a postupně nahradila stejnojmennou příspěvkovou organizaci, která zanikla. Jediným akcionářem je hlavní město. Předsedou představenstva je od dubna 2019 Jozef Sinčák.

(čtk)

Foto: LAN

spinner