​Praha dostane letos z fondu dopravní infrastruktury více než loni

​Praha dostane letos z fondu dopravní infrastruktury více než loni

17.6. - Hlavní město dostane letos ze Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) 407,45 milionu korun, což je o několik desítek milionů více než loni. Peníze jsou určené na rozvoj a opravy komunikací nahrazujících Pražský okruh. Vyplývá to z dokumentu, který včera projednal magistrátní výbor pro dopravu. Částka ze SFDI pro Prahu až do loňska klesala.

Peníze jsou podle dokumentu určené například na celkovou rekonstrukci Barrandovského mostu, opravu Štěrboholské radiály, která je součástí vnitřního silničního okruhu, nebo na vybudování protihlukových stěn. Peníze půjdou i na opravu opěrné zdi na Průmyslové a na správu a údržbu silnic první třídy.

Město bude peníze dostávat zálohově a použít je může pouze pro schválené účely. Použité peníze musí SFDI následně vyúčtovat. Pokud z celkové sumy část peněz nevyčerpá, nemá na ně automaticky nárok. Do každého projektu financovaného ze SFDI musí rovněž vložit část svých peněz. Z celkové částky určené pro Prahu tvoří zhruba 3,52 milionu Kč převod nevyčerpaných prostředků z loňského roku.

SFDI byl zřízený v roce 2000 a je podřízený ministerstvu dopravy. Jeho účelem je rozvoj, výstavba, údržba a modernizace silnic a dálnic, železničních dopravních cest a vnitrozemských vodních cest nebo zavedení či provozování systému elektronického mýtného. Podílí se také na výstavbě nebo opravách cyklistických stezek.

(čtk)

Foto: TSK

spinner