​Na D1 se vrací dělníci, řidiče čeká omezení na Brněnsku

​Na D1 se vrací dělníci, řidiče čeká omezení na Brněnsku

22.2. - Řidiči musí nově počítat s omezením na D1 mezi Devíti kříži a Ostrovačicemi na Brněnsku, kde začíná poslední fáze modernizace dálnice. V úseku je doprava kvůli přípravám na obnovení prací vedena jedním jízdním pruhem v každém směru od pátečního večera do pondělních ranních hodin. Poté budou řidiči jezdit v jízdním pásu ve směru na Prahu v režimu 2+2. Další úseky budou následovat postupně během března.

V letošním roce zbývá modernizovat necelých 50 kilometrů D1. "Z toho osm kilometrů u Humpolce bude hotovo hned na jaře, a to bez větších omezení pro řidiče," uvedl už dříve ministr dopravy Karel Havlíček

Kromě úseku u Humpolce a na Brněnsku budou letos práce pokračovat i mezi Mirošovicemi a Hvězdonicemi, mezi Koberovicemi a Humpolcem a mezi Velkým Beranovem a Měřínem. V těchto úsecích se musí řidiči připravit na omezení.

Celá modernizace dálnice D1 mezi Mirošovicemi a Kývalkou začala v roce 2013. Stavba spočívá v kompletním odstranění původního povrchu i podloží a vystavění nové dálnice ve stejné stopě za plného provozu, včetně všech silničních nadjezdů.

(čtk)

Foto: LAN

spinner