Daniel Carrera byl jmenován novým prezidentem UPS pro Evropu

Daniel Carrera byl jmenován novým prezidentem UPS pro Evropu

24.3. - Společnost UPS oznámila jmenování Daniela Carrery novým prezidentem pro Evropu. Na nové pozici bude odpovědný za řízení operací a více než 50 tisíc zaměstnanců v 56 zemích a teritoriích. V reakci na pandemii se evropský region i nadále rozvíjí jako globální uzel firemní sítě, který splňuje rostoucí požadavky e-commerce a hraje zásadní roli při dodávkách vakcín z Evropy do Asie, Severní Ameriky, Afriky a na Střední východ.

Daniel Carrera je španělské národnosti a je druhým evropským prezidentem UPS pro Evropu. Působil na několika vedoucích postech v celém regionu, naposledy jako prezident pro západní Evropu a současně zastával pozici mezinárodního velvyslance pro diverzitu a začlenění. V obou rolích hrál klíčovou úlohu, evropský region totiž v tomto období završil pětiletý investiční cyklus. Investice ve výši 2 miliard dolarů umožnily zvýšit rychlost a zlepšit kapacitu evropské sítě a infrastruktury a uspokojit zvýšenou poptávku v oblasti e-commerce, zdravotní péče a přeshraničního obchodu.

Před nástupem do společnosti UPS byl Daniel Carrera nadnárodním ředitelem pro mezinárodní zakázky pro region EMEA (Evropy, Středního východu a Afriky) společnosti Menlo Worldwide, která byla významným světovým poskytovatelem spedičních služeb. Po akvizici společností UPS v roce 2005 dohlížel na úspěšnou integraci prodejních týmů společností Menlo Worldwide a UPS Supply Chain Solutions.

(pav)

Foto: UPS

spinner