Emirates SkyCargo jako první letecký dopravce přepravila 50 milionů vakcín proti COVID-19

Emirates SkyCargo jako první letecký dopravce přepravila 50 milionů vakcín proti COVID-19

3.4. - V rámci blížícího se Světového dne zdraví, který si připomeneme ve středu 7. dubna, se společnost Emirates SkyCargo stala prvním leteckým nákladním dopravcem na světě, který přepravil více než 50 milionů dávek vakcín proti COVID-19. Dopravce také přepravil 100 tun injekčních stříkaček, které budou použity při očkování.

Od konce loňského roku bylo přepraveno 220 tun vakcín, více než 50 milionů dávek šesti různých druhů očkovací látky, z místa výroby do padesáti destinací, kam Emirates létá přes Dubaj.

„Společnost Emirates SkyCargo je hrdá na to, že se jí podařilo po celém světě přepravit více než 50 milionů dávek vakcín proti COVID-19 a to těsně před oslavami Světového dne zdraví. V posledním roce se snažíme pomoci komunitám po celém světě, zejména těm z rozvojových zemí, aby se zotavily z dopadu pandemie. Spolupracovali jsme s našimi dubajskými partnerskými organizacemi na rychlé distribuci vakcín proti COVID-19 prostřednictvím Dubaje do zbytku světa,“ uvedl Nabil Sultan, viceprezident společnosti Emirates pro nákladní přepravu.

Emirates SkyCargo zůstala po celou dobu velmi aktivní a dynamická a podařilo se jí reagovat na rychlé změny a tím udržet mezinárodní tok základního zboží. Společnost byla jedna z prvních na světě, která se rozhodla zajistit přepravu nákladního zboží v letadlech určená pro osobní transport. Hlavní přepravované zboží byly základní ochranné pomůcky, lékařské vybavení, léčiva a jídlo. Během jednoho roku dopravce uskutečnil více než 27 800 letů a přepravil přes 100 tisíc tun základních komodit.

Již v říjnu loňského roku Emirates SkyCargo zřídila v Dubaji letecký uzel s certifikací GDP (osvědčení distribučních postupů) pro skladování a distribuci vakcín proti COVID-19. Díky propracované infrastruktuře a rozsáhlé skladovací kapacitě se společnosti podařilo přepravit velké množství vakcín z místa produkce, následně je společnost uskladnila v Dubaji a poté prostřednictvím nákladních letů pravidelně doplňovala zásoby vakcín v rozvojových zemí s omezenou infrastrukturou chladících řetězců.

V lednu 2021 se nákladní dopravce spojil s předními dubajskými subjekty, včetně DP World, International Humanitarian City a Dubai Airports a společně vytvořili logistickou alianci pro distribuci vakcín (Dubai Vaccine Logistic Alliance), která využívá strategické postavení Dubaje jako globálního uzlu pro distribuci vakcín proti COVID-19. V únoru tohoto roku Emirates SkyCargo podepsala memorandum s UNIFEC o upřednostnění přepravy vakcín proti COVID-19 na podporu programu COVAX usilující o spravedlivý globální přístup k vakcínám.

Síť Emirates SkyCargo čítá v současnosti více než 130 destinací na šesti kontinentech. Díky své moderní širokotrupé flotile a strategické geografické poloze dubajského hubu zajišťuje bezpečnou a rychlou distribuci vakcín proti COVID-19.

(pav)

Foto: Emirates SkyCargo

spinner