GLS hlásí 91procentní nárůst objemu zásilek během Black Friday

GLS hlásí 91procentní nárůst objemu zásilek během Black Friday

4.12. - Mezinárodní přepravní společnost GLS zaznamenala v souvislosti se slevovou akcí Black Friday téměř dvojnásobek odbavených zásilek (91 %) ve srovnání se začátkem listopadu. Sezónní nárůst letos začal oproti loňsku již dříve, a to 22% růstem na začátku měsíce. Lidé si pro zásilky také častěji chodí přímo do výdejních míst a boxů. Dárky z e-shopů GLS doporučuje objednávat nejpozději 18. prosince. Přepravce garantuje doručení do Štědrého dne v případě převzetí do přepravy do středy 20. prosince.

Předvánoční připravenost přepravních sítí již tradičně prověřila akce Black Friday. Společnost GLS odbavila již před jeho zahájením o pětinu více zásilek (22 %) ve srovnání s prvními listopadovými týdny. „V čase Black Friday a během předvánoční sezóny pravidelně atakujeme dvojnásobek mimosezónních objemů. Růst nákupů na internetu zvyšuje i zájem o balíkovou přepravu GLS, která se oproti předcovidové době znásobila, a co nás velice těší, je úspěch českých e-shopů v zahraničí, kde je nárůst oproti roku 2019 čtyřnásobný,“ uvedl Pavel Včela, ředitel GLS Česká republika. Stále populárnější variantou se stává doručování do výdejních míst, případně balíkomatů. Během akce Black Friday se počet zásilek přímo adresovaných na výdejní místa GLS Parcel Shop či GLS Parcel Box více než zdvojnásobil.

GLS na základě zkušeností z předchozích let očekává, že objem přepravených zásilek bude až do Vánoc stabilně růst. Abyste si Vánoce a s nimi spjatou atmosféru v klidu užili, doporučuje společnost GLS neotálet a dárky objednávat nejpozději do 18. prosince v případě zásilek doručených na adresu a o den později, tedy 19. prosince, u zásilek doručených do výdejních míst.

„Vzhledem k tomu, že i sklady e-shopů jsou přetížené, trvá 2 až 5 dní, než zásilku dostaneme do přepravy. Posledním dnem, kdy přebíráme balíky do přepravy na domácí adresy s jistotou doručení do Štědrého dne, je středa 20. prosince, protože je třeba vzít v potaz i případnou potřebu opakovaného doručení. Na výdejní místa a do balíkomatů doručujeme balíky, které převezmeme do přepravy ještě ve čtvrtek 21. prosince,“ uzavřel Pavel Včela.

(pav)

Foto: GLS Czech Republic - hub v Jihlavě

spinner