​Společnost LAPP KABEL posiluje svou pozici na českém trhu kolejových vozidel

​Společnost LAPP KABEL posiluje svou pozici na českém trhu kolejových vozidel

29.3. - Ani ne rok od chvíle, kdy skupina Lapp na veletrhu InnoTrans v Berlíně poprvé představila portfolio kabelů pro železniční techniku, se společnost LAPP KABEL s.r.o., české a slovenské zastoupení skupiny Lapp, stala členem Asociace podniků českého železničního průmyslu (ACRI).

Po celém světě proudí obrovské objemy investic do rozvoje železniční dopravy. Odborníci odhadují, že tento trh ročně generuje celkovou hodnotu ve výši 162 miliard eur. Na to reagovala i skupina Lapp a v roce 2016 představila kompletní portfolio kabelů a kabelového příslušenství pro oblast kolejových vozidel. „Bezpečnost a spolehlivost jsou u všech komponent pro kolejová vozidla absolutně nejvyšší prioritou – což samozřejmě platí i pro kabely, konektory a další sortiment. Československý železniční průmysl, generující tržby přesahující až 90 mld. Kč ročně a zaměstnávající více jak 20 tisíc zaměstnanců, vnímáme jako segment se silnou tradicí a dobrou perspektivou,“ potvrzuje význam segmentu Petr Čevela, obchodní ředitel společnosti LAPP KABEL s.r.o.

Aby se mohla skupina Lapp etablovat jako dodavatel kabelových technologií pro kolejová vozidla, vytvořila specializované produktové portfolio zahrnující speciální kabely ÖLFLEX® TRAIN, datové kabely UNITRONIC® a ETHERLINE®, kabelové vývodky SKINTOP® i konektory EPIC®. Všechny tyto produkty splňují přísné protipožární požadavky dle ustanovení normy ČSN EN 45545 a lze je proto použít i v osobních železničních vozech.

Skupina Lapp podporuje kvalitní produkty i kvalitními službami: její zákazníci si mohou objednat dokonce malé objemy již od pouhých 100 m, přičemž větší objemy lze nastříhat na požadovanou délku podle potřeby. Díky přizpůsobeným délkám kabelů tak zákazníci ušetří náklady na zbytečné skladování. Navíc dříve museli často počítat s dobou dodání až 4 měsíce – skupina Lapp místo toho zaručuje u mnoha svých standardních produktů dodání do 24 hodin, protože nejprodávanější produkty drží skladem

(tj)

spinner