Siemens Mobility spolupracuje s RazorSecure na posílení kybernetické bezpečnosti

Siemens Mobility spolupracuje s RazorSecure na posílení kybernetické bezpečnosti

15.11. - Společnosti Siemens Mobility a RazorSecure podepsaly dohodu o spolupráci s cílem nabídnout provozovatelům kolejových vozidel po celém světě lepší řešení kybernetické bezpečnosti v železniční dopravě. Rostoucí digitalizace přináší výhody, ale také potřebu adekvátní ochrany před kybernetickými útoky.

Obě společnosti proto spojí své know-how k zabezpečení komplexních dopravních systémů: RazorSecure je specialistou na poskytování řešení kybernetické bezpečnosti na železnici a nepřetržitý monitoring chování jednotlivých systémů a provozu v celé síti v reálném čase. Společnost Siemens Mobility se svými inteligentními systémy digitální správy provozovaných zařízení, jako je platforma Railigent, usiluje o zajištění maximální dostupnosti železniční dopravy.

"Monitorování v reálném čase a co nejrychlejší odhalení nesrovnalostí v oblasti IT a softwarové struktury našich vlaků jsou jediným způsobem, jak zajistit stoprocentní dostupnost vozového parku a zároveň zachovat nejvyšší úroveň kybernetické bezpečnosti. RazorSecure nám dokáže díky svým odborným znalostem a osvědčeným řešením pomoci tohoto cíle dosáhnout," řekl Johannes Emmelheinz, generální ředitel zákaznického servisu společnosti Siemens Mobility.

"Železniční průmysl potřebuje inovativní řešení, která jsou přizpůsobena jeho specifickým výzvám. Díky partnerství se společností Siemens Mobility můžeme nabídnout komplexní řešení založená na našem produktovém portfoliu a odborných znalostech v oblasti kybernetické bezpečnosti na železnici, která zlepší zabezpečení železničních vozidel," řekl Alex Cowan, generální ředitel společnosti RazorSecure.

Společnost RazorSecure sídlí v Basingstoku ve Velké Británii a bude součástí partnerského ekosystému Siemens Mobility. Cílem takzvané Aliance pro dostupnost je řešit rostoucí složitost prostřednictvím mezioborové spolupráce. Spojuje širokou škálu procesů, technologií a odborných znalostí souvisejících se službami v otevřeném ekosystému, který kombinuje silné stránky železničního průmyslu, dodavatelů, provozovatelů, partnerů a univerzit. V rámci Aliance pro dostupnost spolupracuje Siemens Mobility v současné době s 22 globálními partnery.

(lan)

Foto: Siemens Mobility

spinner