Šest vítězství pro značku ŠKODA v anketě „Rodinné auto roku“

3. září 2021
V letošním ročníku čtenářské ankety pořádané německým odborným časopisem AUTO Straßenverkehr získala česká automobilka s novým, čistě bateriovým SUV ŠKODA ENYAQ iV a vozem ŠKODA SUPERB COMBI hned šest vítězství. Žádný jiný výrobce automobilů nebyl 11 500 účastníky hodnocen tak vysoko jako ŠKODA AUTO.

Vůz ENYAQ iV získal v cenovém segmentu do 25 000 EUR titul v kategorii „Nejlepší technologie“ mezi dováženými vozy i celkové prvenství. Současně získal ocenění nejlepšího dováženého vozu v kategorii “Nejlepší design”. ŠKODA SUPERB COMBI obdržela rovněž tři prvenství mezi vozy v cenovém segmentu 25 000 až 35 000 EUR: Dokázala zvítězit v kategorii „Nejlepší poměr cena a užitná hodnota“ mezi dováženými vozy i v celkovém hodnocení a předčila konkurenční dovážené vozy také v kategorii „Nejlepší technologie“. V anketě čtenářů německého odborného časopisu tak má nyní ŠKODA celkem 40 titulů.

Martin Jahn, člen představenstva společnosti ŠKODA AUTO za oblast prodeje a marketingu, řekl: „Naše vozy jsou díky svým kvalitám, jako je vynikající vnitřní prostornost, ideálními společníky pro každodenní rodinný život. Proto máme velkou radost, že nám čtenáři časopisu AUTO Straßenverkehr pomohli získat prvenství v anketě „Rodinné auto roku“, a to hned šestkrát. Tento úspěch je skvělým potvrzením naší práce. Ocenění navíc potvrzuje, že i naše nová, čistě elektrická vlajková loď ENYAQ iV dokáže nadchnout přednostmi, které jsou pro značku ŠKODA typické.“

Do čtenářské ankety „Rodinné auto roku“ byly zařazeny pouze vozy v provedení kombi, SUV a dodávky s objemem zavazadlového prostoru alespoň 400 litrů. Tento rok čtenáři vybírali mezi 124 modely ve třech různých cenových segmentech. V každém segmentu byl zvolen vítěz v kategorii designu, technologie a poměr cena a užitná hodnota, a to jak mezi dováženými vozy, tak i v celkovém hodnocení. V desátém ročníku ankety mohli čtenáři časopisu AUTO Straßenverkehr hlasovat pro své favority od 31. března do 25. června 2021.

spinner