Děčínská firma České loděnice je v úpadku, dluží na mzdách přes milion korun

Děčínská firma České loděnice je v úpadku, dluží na mzdách přes milion korun

16.2. - Krajský soud v Ústí nad Labem prohlásil úpadek společnosti České loděnice. Děčínská firma dluží na mzdách přes milion korun. Věřitelé mohou své pohledávky přihlásit do dvou měsíců. Vyplývá to z informací zveřejněných v insolvenčním rejstříku. Návrh podalo 23 zaměstnanců společnosti, která staví a opravuje nákladní lodě.

V návrhu se uvádí, že dlužník neplní své závazky déle než tři měsíce po splatnosti, dluhy má vůči finančnímu úřadu, Všeobecné zdravotní pojišťovně ČR, České správě sociálního zabezpečení, přičemž je kvůli tomu na některé nemovitosti firmy zřízeno zástavní právo. Navrhovatelé zjistili, že proti Českým loděnicím je vedeno pět exekucí.

Přezkumné jednání k přihlášeným pohledávkám soud nařídil na 10. května. Po něm se uskuteční schůze věřitelů, která stanoví způsob řešení úpadku.

České loděnice byly založeny v roce 1991. Od roku 2017 vlastní loděnice jediná fyzická osoba, je jí Gayane Gukasyanová z Arménie. V roce 2020 při exkurzi v loděnici tehdejší ředitel Pavel Mráček novinářům řekl, že společnost má zakázky, ale chybějí ji zaměstnanci.

(čtk)

Foto: České loděnice

spinner