​VDT Technology a Mobileye uzavřely smlouvu o distribuci systémů pro MHD

​VDT Technology a Mobileye uzavřely smlouvu o distribuci systémů pro MHD

15.9. – Společnost VDT Technology, přední dodavatel technologických řešení pro dopravu a mobilitu, oznámila podpis strategické smlouvy s Mobileye, globálním lídrem v oblasti autonomního řízení a pokročilých asistenčních systémů pro řidiče. Tímto krokem se portfolio VDT Technology rozšiřuje o inovativní antikolizní systémy Mobileye Shield+™ Connect pro autobusy a nákladní vozy a dále Mobileye 8 Connect™ pro automobily.

Společnost VDT Technology se etablovala jako lídr v oblasti poskytování komplexních technologických řešení, která podporují vizi chytrých a bezpečných měst a platformy pro internet věcí (IoT). Její portfolio zahrnuje inovativní řešení a specializuje se na inteligentní monitorovací systémy, digitální modelování, simulaci a predikci. Spolupráce na projektech se rozvíjí v partnerství se špičkovými vědeckými institucemi, například ČVUT Praha a VUT Brno.

Společnost Mobileye Global Inc., jejímž hlavním akcionářem je technologický gigant Intel, se profiluje jako významný hráč v oblasti autonomního řízení a pokročilých asistenčních systémů pro řidiče. Portfolio společnosti zahrnuje inovace v kamerových technologiích, počítačových čipech a softwaru, který revolučně mění pohled na moderní dopravu. Před dvaceti pěti lety začínal Mobileye jako ambiciózní startup. Dnes se pyšní renomovaným postavením na trhu, a to jako firma se specializací na vývoj a výrobu asistenčních systémů pro řidiče (ADAS) a testování autonomních vozidel. Jejich úspěchy zahrnují bezpečnostní technologie, které jsou šité na míru hromadné dopravě provozované v hustém městském prostředí. Využívají sofistikovaného strojového učení a algoritmů počítačového vidění k nepřetržité analýze okolního prostředí a identifikaci rizik, jako jsou vozidla, chodci, cyklisté a motocyklisté.

Spolupráce VDT Technology a Mobileye má za cíl přinést na český trh pokročilé bezpečnostní technologie, s důrazem na veřejnou dopravu v městských oblastech. Produkty Mobileye Shield+™ Connect a Mobileye 8 Connect™ s prvky umělé inteligence byly vyvinuty speciálně pro zvýšení bezpečnosti veřejné dopravy; řeší mj. problematiku mrtvého úhlu a splňují nejvyšší bezpečnostní standardy stanovené obecným bezpečnostním nařízením EU.

Mobileye Shield+™ Connect je univerzální systém, který dokáže varovat řidiče před nebezpečím, včetně situací s mrtvými úhly. Jeho senzory vidění nepřetržitě sledují vozovku před autobusem a jeho mrtvé úhly po obou stranách vozidla a u A-sloupku. Pokud jsou detekována nebezpečí, systém vydává vizuální a zvuková upozornění v reálném čase, aby pomohl řidičům vyhnout se kolizím nebo je alespoň zmírnit. Mobileye 8 Connect™ je pokročilý systém pro předcházení kolizím, který využívá umělou inteligenci. Tato inovativní technologie je součástí Mobileye Connect Platform (MCP), která poskytuje kompletní přehled

o bezpečnostních ukazatelích vozového parku a jeho jízdních výkonech. Díky analýze výstrah ze systému Mobileye ADAS, může MCP generovat přesné zprávy o chování řidičů, což umožňuje lépe klasifikovat ekonomiku jízdy a nastavovat parametry pro hodnocení řidičů.

Roman Šubert z VDT Technology k tomu uvedl: „Právě toto partnerství, založené na spojení průkopnických technologií Mobileye s našimi komplexními řešeními pro chytrá a bezpečná města, přispěje k posílení inovativního a udržitelného rozvoje dopravy a mobility v České republice”.

(lan)

Ilustrační foto: LAN

spinner