RegioJet posiluje vnitrostátní spoje, Flixbus navýšení frekvence zvažuje

RegioJet posiluje vnitrostátní spoje, Flixbus navýšení frekvence zvažuje

15.4. - Dopravce RegioJet postupně obnovuje provoz autobusových spojů, které z velké části omezila koronavirová pandemie. Na trase z Brna do Prahy pojede od čtvrtka až šest spojů denně, část jezdí přes Jihlavu a část přímo. Od pondělí také opět jezdí denně čtyři spoje z Brna do Zlína. Posílení provozu je zatím na začátku, dopravce bude reagovat podle vývoje poptávky, řekl mluvčí společnosti Aleš Ondrůj. Podle jízdních řádů pro pracovní dny ve školním roce jezdí od začátku týdne také regionální autobusy v Jihomoravském kraji. Dříve jezdily jako o prázdninách.

Regiojet plánuje od 26. dubna také denně cesty z Olomouce do Zlína a zajíždění k Zoo Zlín. Postupně se chystá i na obnovení spojů do Berlína na trase Praha - Drážďany - Berlín. "Lze předpokládat, že s tím, jak se bude pandemická situace zlepšovat, bude se postupně autobusová i vlaková doprava vracet k původnímu rozsahu spojení. Předpokládáme, že nejpozději od poloviny června bychom měli jezdit plný rozsah spojů," uvedl Aleš Ondrůj.

Dopravce Flixbus zatím datum navrácení spojů do normálního stavu neodhaduje. "V České republice máme v provozu omezenou síť vnitrostátních spojů. Měnící se bezpečnostní situaci a poptávku vyhodnocujeme průběžně. Zvažujeme navýšení frekvence i kapacit u vnitrostátní přepravy, prozatím však nemohu potvrdit konkrétní datum. Obnovení provozu sítě mezinárodních spojů je závislé na aktuální pandemické situaci v jednotlivých zemích, která prozatím není příznivá," sdělila mluvčí firmy Martina Čmielová.

V Jihomoravském kraji zůstávají mimo provoz noční linky a brněnská městská hromadná doprava stále jezdí dle prázdninových řádů. "Od pondělí jsou však v souvislosti s obnovením školní docházky posílené vybrané ranní spoje, které obsluhují zastávky v blízkosti základních škol," dodala mluvčí Dopravního podniku města Brna Hana Tomaštíková.

(čtk)

Foto: Regiojet

spinner