​Iveco Czech Republic podporuje technické vzdělávání v regionu

​Iveco Czech Republic podporuje technické vzdělávání v regionu

25.5. - Společnost Iveco Czech Republic, a. s., vyhlásila soutěž pro studenty technických středních škol ve Vysokém Mýtě a okolí. Cílem je podpořit soutěživost a zručnost studentů a rozvíjet spolupráci s místními středními školami.

Iveco Czech Republic dlouhodobě podporuje technické vzdělání ve svém regionu. V rámci toho v uplynulém týdnu firma také věnovala Střední škole automobilní Holice finanční dar ve výši 50 000 korun na její rozvoj, zkvalitnění prostředí a prostředků pro výuku.

Technická soutěž určená pro studenty oboru karosář má celkem tři kola. První z nich se odehrálo 19.května právě na SŠA Holice. Účastnily se dvoučlenné týmy z třetích ročníků, vedle studentů z Holic také Střední škola technická Vysoké Mýto a Střední škola automobilní Ústí nad Orlicí.

Zadáním bylo prokázat dovednosti v oboru karosář. Studenti proto řešili na čas praktické úkoly na třech pracovištích. Holičtí studenti využili „domácího prostředí“ a v úvodním kole jejich tým zvítězil. Absolutním vítězem se stal člen týmu Antonín Havíř.

Druhé místo obsadila Střední škola technická Vysoké Mýto a na třetím místě se umístila Střední škola automobilní Ústí nad Orlicí. Zbývající dvě kola se odehrají právě na těchto dvou školách.

Podpora vzdělávání a sociální odpovědnost

Mezi klíčové priority společenské odpovědnosti Iveco Czech Republic, a. s. patří pomoc regionálním zdravotnickým institucím, sociálním zařízením, podpora rozvoje dětí a mládeže v regionu, systematická podpora všech úrovní škol (mateřské, střední i vysoké školy) a mnoho dalších.

Záměrem spolupráce se středními školami je podporovat technické vzdělávání na blízkých školách, aby studenti při nástupu do praxe ovládali základní dovednosti zvoleného oboru.

(lan)

Foto: Iveco Czech Republic

spinner