​Dva nové autobusy Isuzu pro MHD Pelhřimov

​Dva nové autobusy Isuzu pro MHD Pelhřimov

30.3. - Cestující Pelhřimovské MHD se od včerejška mohou svézt novými krátkými linkovými autobusy značky Isutzu NovoCiti Life. Osvědčené autobusy, které se svými rozměry hodí do městského provozu, stály necelých 7 milionů korun.

Společnost ICOM transport dbá na neustálou modernizaci vozového parku. Od roku 2020 brázdí ulice Pelhřimova nízkopodlažní osmimetrové ISUZU. V ostrém provozu jezdí bezproblémově. Cestující městské hromadné dopravy v Pelhřimově se tak mohou těšit na další dva nové autobusy NovoCiti Life japonského výrobce Isuzu, které jsou od včerejšího dne nasazeny do provozu.

Nízkopodlažní Isuzu pojme až 60 cestujících. Pohon zajišťuje čtyřválcový motor o objemu 4,5 litrů. Zcela bezbariérový autobus je vybaven výklopnou plošinou pro kočárky či invalidní vozíky. Nechybí ani klimatizace, informační světelné panely nebo USB porty pro nabíjení drobných elektronických zařízení. Díky jeho délce, která činí 8 metrů, se autobus vyznačuje dobrou manévrovatelností. I při zachování malých rozměrů se Isuzu chlubí podobnými jízdními vlastnostmi jako běžné linkové autobusy a skvěle se hodí do městského provozu.

„Autobus Isuzu se nám v ulicích Pelhřimova osvědčil, a proto jsme se rozhodli koupit další dva nové autobusů stejné značky, které se vyznačují novým modrým designem. Celková investice činí necelých 7 milionů korun,“ sdělila Kateřina Kratochvílová, předsedkyně představenstva ICOM transport.

(lan)

Foto: ICOM transport

spinner