P3 hlásí rozestavěných 160 tisíc metrů čtverečních průmyslových prostor

P3 hlásí rozestavěných 160 tisíc metrů čtverečních průmyslových prostor

17.10. - První polovina letošního roku se pro developera průmyslových nemovitostí P3 nesla ve znamení výstavby a pozitivní trend pokračoval i ve třetím čtvrtletí – rozestavěno má aktuálně více než 160 000 m2. Největší projekt vzniká v parku P3 Lovosice, nové jednotky pro nájemce společnost chystá ale i v P3 Prague D11 nebo v P3 Mladá Boleslav.

Ve třetím kvartálu se P3 podařilo uzavřít smlouvu s DHL na výstavbu nových průmyslových prostor hned pro dva světoznámé nájemce z oblasti automotive a retailu. V P3 Parku D11 pro ně vzniknou samostatná logistická centra o rozloze 16 000 m2, resp. 15 000 m2.

Výstavba čile pokračuje i ve vlajkovém parku v Horních Počernicích. Pod záštitou P3 se v parku sdružují také nájemci z technologického sektoru – jedním z posledních je výrobce IT komponentů Ubiquiti. Ten si pro své zázemí pronajal 6000 m2 v sousedství vysoce specializovaných technologických provozů, které do P3 Prague Horní Počernice umístila například japonská společnost Advanex. Dále se v hornopočernickém parku dokončuje poslední budova o rozloze 12 000 m2, která je k dispozici k pronájmu případným zájemcům o tuto lukrativní pražskou lokalitu.

„Nyní máme ve výstavbě téměř 160 000 m2, což odpovídá zhruba 12 % našeho tuzemského portfolia. To je na první pohled obrovské množství, ale většinu stavíme na míru a při současném hladu po kvalitních průmyslových prostorách věříme, že se brzy zaplní. Stavíme modulárně, takže velké haly lze rozdělit na menší jednotky podle potřeb zákazníka a takto je i pronajmout. V opačném gardu by to bylo o poznání složitější,“ řekl Tomáš Míček, ředitel P3 pro Českou republiku.

Největší stavební projekt realizuje P3 v Lovosicích, kde je nyní ve výstavbě 60 000 m2. Po dokončení této části bude mít budova rozlohu 90 000 m2 a svými možnostmi tak aktuálně nemá na trhu průmyslových nemovitostí konkurenci a představuje pro potenciální nájemce jedinečnou příležitost umístit i rozsáhlý provoz pod jednu střechu.

P3 také rozšiřuje své prostory v P3 Mladá Boleslav pro dodavatele Škody Auto. Výrobce akustických komponentů HP-Pelzer a výrobce palivových systémů Yapp Czech Automotive expandují, a proto jim P3 staví dalších 23 000 m2 skladových a výrobních prostor. Plánují se také další dvě haly o velikosti 4000 m2 a 5000 m2, které už se nyní nabízejí zájemcům nejen z automobilového průmyslu.

(mna)

Foto: P3

spinner