​STILL ČR patří k hlavním partnerům největšího výrobce gramodesek na světě

​STILL ČR patří k hlavním partnerům největšího výrobce gramodesek na světě

6.3. - Společnost GZ Media, a. s., je tiskárna a lisovna vinylových desek. S celkem osmi výrobními závody po celém světě ročně vyrobí neuvěřitelných 70 milionů kusů těchto zvukových nosičů s cílem překonat hranici sta milionů. Jde tedy skutečně o světový unikát. Přestože by se mohlo zdát, že vinylu již odzvonilo, opak je pravdou a poptávka po jejích produktech kvůli kvalitě zvuku roste. Tak masivní výroba klade velké požadavky na intralogistická řešení a manipulační techniku. Oranžové vozíky STILL jezdí v GZ Media už od roku 2017 a spolupráce se prohlubuje.

„Na začátku bylo naším úkolem navrhnout řešení a techniku pro různě velká a těžká břemena ve velmi úzkých a limitovaných prostorech. Navíc každý sklad má jiné možnosti a podmínky. Individuálně ale přistupujeme ke každému zákazníkovi, takže ani GZ Media nebyla výjimkou. Zpočátku oceňovali hlavně náš individuální přístup k jejich požadavkům a postupně se přesvědčili o kvalitě našich strojů a servisu,“ uvedl Jaroslav Leun, vedoucí oddělení intralogistiky STILL ČR.

„Naše produkty jsou mimořádně logisticky náročné, protože vyvážíme do celého světa. A v tomto směru je jedním z našich hlavních partnerů společnost STILL ČR,“ řekl Zdeněk Dupač, technický ředitel GZ Media.

Logistické toky napříč kontinenty nejsou jednoduché. Nejinak je tomu i v samotných výrobních závodech. Materiál se při příjmu překontroluje, zaeviduje do systému řízení skladů (WMS), označí a putuje do regálového systému. Při vyskladnění materiálu se postupuje podle požadavku výroby, na základě příkazu WMS dojde k vyskladnění a následné přepravě do výroby. Z té pak produkt putuje do skladu a následně k zákazníkovi.

„Spolupráce s firmou STILL ČR začala už v roce 2016, kdy jsme nakoupili venkovní elektrické ‚ještěrky‘ (RX 60). Následně jsme přikoupili paletové vozíky (EXD-SF) pro vnitřní provoz a pak ještě VNA techniku do všech našich skladů. Další spolupráce byla nesmírně důležitá zejména během covidových let, kdy nám STILL ČR vytrhl trn z paty, protože byl velký nedostatek techniky a STILL ČR nám nabídl pronájem strojů, které jsme mohli okamžitě zařadit do provozu. Spolupráce se netýká jen nákupu techniky, ale také servisu. Společnost se nám o techniku stará, díky čemuž jsou vozíky neustále provozuschopné,“ řekl Martin Šinkner, vedoucí skladu a expedice GZ Media.

STILL není jen dodavatelem manipulační techniky, ale také intralogistických řešení. „V současné době dodáváme GZ Media vozíky VNA do velmi úzkých uliček. Mimo jiné jde o 13 strojů MX-X, které dosahují rychlosti až 12 km/hod. S těmi může operátor manipulovat s celou paletou nebo jednotlivým kartonem. Stroje dosáhnou do výšky 18 metrů a unesou až 1500 kg. Lze je také dovybavit navigačním systémem iGo pilot, který pomáhá zvýšit efektivitu práce nejen stroje, ale i personálu,“ uvedl Jaroslav Leun, vedoucí oddělení pro intralogistická řešení STILL ČR.

Stroje STILL je také možné dovybavit bezpečnostními systémy, jako jsou například mobilní ochrana osob – systém Opti safe, který zabraňuje střetu technicky do regálů či břemen.

„Během osmi let spolupráce se STILL ČR stal naším hlavním dodavatelem v oblasti manipulační techniky, regálových systémů a energy managementu a já doufám, že spolupráce bude pokračovat i v budoucnu,“ dodal Šinkner.

(lan)

Foto: STILL

spinner