Společnosti 7R a Nrep uzavírají strategické partnerství

Společnosti 7R a Nrep uzavírají strategické partnerství

10.8. - Společnost 7R, přední developer vysoce kvalitních skladů a průmyslových objektů, uzavírá strategické partnerství se společností Nrep. Navýšení základního kapitálu umožní společnostem 7R a Nrep pokračovat v růstu v České republice a Polsku a zaměřit se na rozvoj projektů v souladu s politikou ESG. Chris Zeuner, CIO společnosti 7R uvedl: „Společnost 7R již koupila jeden pozemek v České republice u dálnice D1 a v současné době nakupuje další pozemky vhodné pro industriální development.“

Partnerství znamená, že se společnost Nrep prostřednictvím fondu Nordic Strategies Fund V stane většinovým akcionářem společnosti 7R a investuje do ní přibližně 200 milionů EUR nového kapitálu. Tento strategický vstup umožní společnosti 7R další růst v České republice a Polsku a zaměří se na udržitelný rozvoj výstavbou technologicky vyspělých skladů, které splňují nejvyšší standardy udržitelnosti.

„Získání společnosti Nrep jako strategického akcionáře je mimořádně důležitým krokem v rozvoji společnosti 7R. Tato nová kapitálová investice nám umožní pokračovat v udržitelném růstu, rozvíjet se na nových trzích a zaměřit se na dlouhodobé vztahy s nájemci, což je přínosné pro všechny naše obchodní linie. To, že se staneme dlouhodobým vlastníkem některých aktiv, odliší a posílí dlouhodobé vztahy s našimi nájemci. To nám umožní nám být i nadále lídrem na trhu v oblasti udržitelnosti, protože se na naše investice díváme z pohledu dlouhodobého vlastníka,“ uvedl Tomasz Lubowiecki, zakladatel a předseda představenstva společnosti 7R.

Kapitálová investice Nrep do 7R znamená, že společnost je jedním z nejvíce kapitalizovaných developerů logistických a průmyslových objektů v Polsku. 7R bude i nadále pokračovat v rozvoji prostřednictvím kapitálu třetích stran ve společných podnicích a stejně tak bude pokračovat v rozvoji vlastních průmyslových nemovitostí tím, že si ponechá některá aktiva v rozvaze.

Nrep je uznávána jako přední společnost v oblasti udržitelného rozvoje a do 7R investovala kapitál z fondu NSF V. Po získání vlastního kapitálu ve výši 3,65 miliardy EUR je NSF V dosud největším evropským realitním fondem zaměřeným na nemovitosti s přidanou hodnotou.

Rune Kock, generální ředitel společnosti Nrep, řekl: „7R je podnik s dobrými základy, silným postavením na trhu a prioritami, které jsou v souladu s úsilím a hodnotami společnosti Nrep v oblasti udržitelnosti. Tato akvizice poskytuje jedinečnou příležitost uplatnit naše zaměření na dekarbonizaci na velkém portfoliu a rozšířit naše úsilí o snižování emisí CO2. Dále získáme přístup k významnému portfoliu na trhu, který zaznamenal pokračující poptávku nájemců a dlouhodobou sníženou nabídku. Těšíme se na spolupráci s týmem 7R, abychom tuto příležitost využili.“

„Jsme rádi, že se společnost Nrep stala novým významným akcionářem společnosti 7R,“ pokračoval Chris Zeuner, CIO a člen představenstva společnosti 7R. „Uzavření jedné z největších letošních M&A transakcí v oblasti nemovitostí v logistickém sektoru v Evropě je potvrzení obchodní strategie, kterou 7R v posledních 24 měsících nastoupila a umožní nám diverzifikovat své aktivity, schopnosti a vztahy s klienty na nových trzích a zvýšit hodnotu pro akcionáře.“

„Převzetí většinového podílu ve společnosti 7R upevňuje angažovanost Nrep na polském logistickém trhu a představuje jednu z našich největších a nejstrategičtějších transakcí. Zároveň naše nové partnerství se společností 7R umožňuje naší pobočce Logicenters poskytovat kompletní nabídku produktů stávajícím severským klientům v Polsku. Jsem přesvědčen, že kombinací úspěšných výsledků a zkušeností společnosti 7R s institucionálním přístupem společnosti Nrep, jehož cílem je dosáhnout skutečných změn v odvětví ve prospěch lidí i planety, vytvoří naše týmy velkou hodnotu pro všechny zúčastněné strany,“ uvedl Petri Valkama, partner a vedoucí oddělení strategických transakcí společnosti Nrep.

Společnost Nrep je renomovaným investorem do nemovitostí zaměřený na ESG s rozsáhlými zkušenostmi získanými v severských zemích, který spravuje aktiva v hodnotě 19 miliard eur. Celkem spravuje osm milionů metrů čtverečních nemovitostních projektů v osmi zemích a od svého vzniku úspěšně investuje do logistických objektů prostřednictvím své specializované logistické pobočky Logicenters. Společnost 7R je zase zkušeným polským developerem skladových a průmyslových objektů, který dosud dokončil projekty o celkové rozloze přes 1,8 milionu metrů čtverečních. V roce 2022 uzavřela společnost 7R více než desítku transakcí v celkové hodnotě přes 430 milionů eur, čímž dosáhla téměř 20% podílu na trhu investic do skladových a průmyslových objektů v Polsku.

Společnost 7R při transakci zastupovaly společnosti Cushman & Wakefield, KKW, Rymarz Zdort Maruta a Crido, zatímco společnosti Nrep radily společnosti Linklaters, PwC, EY, JLL a Savills.

(pav)

Vizualizace: Nrep

spinner