​Společnost ViT Logistics zahájila provoz v novém skladu v areálu CTParku Brno

​Společnost ViT Logistics zahájila provoz v novém skladu v areálu CTParku Brno

5.6. - Logistická společnost ViT Logistics zahájila provoz v novém skladu v CTParku Brno, kde si aktuálně pronajímá 2700 metrů čtverečních skladové plochy a cca 700 metrů čtverečních kancelářských prostor. Tyto plochy umožní další rozvoj společnosti. Vzhledem k růstu počtu zákazníků na Moravě už dřívější sklad, který firma měla zhruba 800 metrů od nynějších prostor, přestal kapacitně vyhovovat, nebyla možná další expanze. To byl hlavní důvod pro přestěhování brněnské pobočky do nového moderního skladu.

Brněnská pobočka společnosti ViT Logistics díky novému skladu plánuje výrazný růst. „Máme prostor pro další expanzi. Můžeme nabírat další zákazníky a uzavírat širší partnerství se zahraničními spedičními firmami, se kterými provozujeme pravidelné sběrné linky z celé Evropy a pravidelné linky v rámci námořních a leteckých přeprav,“ uvedl Vít Mázdra, jednatel a majitel společnosti ViT Logistics.

Sklad pro cross-dock a dlouhodobé skladování

Dodává, že ve skladu je dostatek prostoru jak pro cross-docking, tak pro dlouhodobé skladování v rámci outsourcingu skladování. Z Brna jsou vypravovány sběrné linky zejména do Turecka, Španělska, Německa, Řecka a dalších zemí, stejně tak jsou z těchto zemí kamiony ve skladu přijímány. „V brněnském skladu zásilky převezmeme, vyskladníme, proběhne jejich konsolidace do sběrných kamionů našich partnerů a následná distribuce. Sklad v Brně funguje v importním i exportním režimu,“ řekl Vít Mázdra.

Doplňuje, že pro dlouhodobé skladování firma využívá systém WMS LOGI a pro sběrné služby TMS systém LORI, obojí od společnosti CID International ze skupiny OLTIS Group.

CTPark Brno má i díky blízkosti celní deklarace strategickou polohu

CTPark Brno si společnost ViT Logistics vybrala nejen z toho důvodu, že byl blízko dřívější pobočky, ale také z toho důvodu, že je blízko celnice. „Máme vlastní tým celní deklarace. I z hlediska celního odbavení má tedy pro nás CTPark Brno strategickou polohu,“ uvedl Vít Mázdra.

Aktuálně se firma zaměřuje na rozšiřování portfolia zákazníků, kterým nabízí komplexní logistické služby, tedy nejen dopravu a skladování, ale i služby přidané hodnoty, například přebalování, etiketování a podobně. „Expandujeme také v Praze, kde roste zájem o cross-docking. Naše pražská pobočka má sklad ve Štěrboholích, kde využíváme cca 7000 m2 skladové plochy. Díky výraznému zvýšení zájmu o cross-docking v Praze jsme z tamního skladu mohli část regálů přestěhovat do Brna. Další sklad pro dlouhodobé skladování máme v Klecanech, kde využíváme cca 3500 m2,“ řekl Vít Mázdra.

(lan)

Foto: ViT Logistics

Na snímku Vít Mázdra, jednatel a majitel společnosti ViT Logistics

spinner