​Společnost Linde MH získala platinovou medaili Ecovadis

​Společnost Linde MH získala platinovou medaili Ecovadis

11.3. - Společnost Linde Material Handling (MH), specialista na intralogistiku, dosáhla významného pokroku v plnění svých cílů v oblasti udržitelnosti a získala platinovou medaili od ratingové agentury Ecovadis. V certifikačním procesu, který proběhl na konci roku 2023, dosáhla společnost Linde MH výrazně nadprůměrných výsledků ve všech čtyřech hodnocených kategoriích, čímž se zařadila mezi jedno procento všech hodnocených společností. Oproti předchozímu prověřování Linde MH vylepšila svůj Scorecard v kategoriích Etika a Udržitelné zadávání veřejných zakázek.

"Ve společnosti Linde Material Handling je udržitelnost strategickým tématem, kterému se v posledních letech systematicky věnujeme a neustále ho zlepšujeme," řekla Ulrike Just, výkonná viceprezidentka pro prodej a servis Linde MH EMEA. Trvalý závazek společnosti byl nyní oceněn a uznán platinovým hodnocením: Linde MH se tak zařadila do úzkého okruhu společností tvořících špičkovou mezinárodní skupinu.

"Jsme potěšeni, že jsme získali toto prestižní ocenění, a vnímáme ho jako pobídku k tomu, abychom v příštím roce dosáhli ještě lepších výsledků," řekla manažerka značky Linde MH. Žebříček Ecovadis zavedl jednotný mezinárodní standard pro udržitelnost, který poskytuje orientaci ve světě podnikání a činí mnoho řádků výkaznictví zbytečnými. "Platinovým oceněním dáváme našim zákazníkům najevo, že volbou Linde MH si vybírají dodavatele a obchodního partnera, který bere problematiku udržitelnosti vážně a má komplexní přístup. Totéž platí i pro produkty a řešení, které společnost nabízí. Portfolio značky Linde znamená efektivní využívání energie, nízké emise a komplexní bezpečnost a ochranu zdraví při práci v kombinaci s maximálním výkonem," uvedla Ulrike Justová. Za účelem stanovení dopadu vysokozdvižných a průmyslových vozíků na životní prostředí po celou dobu životnosti výrobku bylo pro hlavní skupiny výrobků provedeno hodnocení životního cyklu pomocí vědecké metody certifikované sdružením technické kontroly TÜV. Ke snižování spotřeby zdrojů pozitivně přispívá i podnik Approved Used Trucks. Vrácené vozy z leasingu a pronájmu jsou regenerovány podle jednotných norem a poté jsou poslány na cestu k druhému životu jako vysokozdvižné vozíky. V loňském roce společnost Linde MH uzavřela strategické obchodní partnerství, jehož cílem je zajistit ekologickou recyklaci lithium-iontových baterií.

Globální ratingová agentura Ecovadis byla založena v Paříži v roce 2007 a hodnotí úsilí společností v oblasti udržitelnosti ve čtyřech kategoriích: životní prostředí, práce a lidská práva, etika a udržitelné zadávání veřejných zakázek. Hodnocení je založeno na definovaných ukazatelích, včetně zavedených politik, přijatých opatření a dokumentace výsledků. V rámci Carbon Scorecard, který se používá k hodnocení systému řízení uhlíkových emisí společnosti, udělila Ecovadis společnosti Linde MH úroveň "Advanced", a tedy druhé nejvyšší hodnocení.

"Ve společnosti Linde MH pocházejí data shromážděná v rámci auditu Ecovadis ze všech relevantních oddělení, jako je bezpečnost práce, environmentální management, nákup, lidské zdroje a výroba," uvedla Ulrike Justová. Důležitým podkladem pro certifikaci Ecovadis je zpráva o udržitelnosti společnosti Linde MH, která byla poprvé zveřejněna v roce 2015 a v nejnovějším vydání pro rok 2022 je k dispozici na firemních webových stránkách jako online zpráva. Její část Fakta a čísla dokumentuje stav dosažený v klíčových oblastech, jako jsou Strategie a řízení udržitelnosti, Správa a řízení společnosti, Životní prostředí, Produkty a řešení, Dobrý zaměstnavatel a Sociální angažovanost, a aktualizuje příslušné cíle do budoucna. "Systematické prověřování a zapojení mnoha lidí z organizace jsou klíčovými prvky pro další zlepšování," dodala Ulrike Justová.

Síť Ecovadis nyní zahrnuje více než 125 000 hodnocených společností. Cílem certifikace je podpora inovací a podpora udržitelnosti. Obsah hodnocení vychází ze směrnic ISO 26000 a různých globálních standardů pro výkaznictví.

(lan)

Foto: Linde MH

spinner