Společnost Gebrüder Weiss uvedla do provozu další fotovoltaické elektrárny

Společnost Gebrüder Weiss uvedla do provozu další fotovoltaické elektrárny

3.5. - Logistická společnost Gebrüder Weiss zprovoznila čtyři nové fotovoltaické elektrárny, které byly instalovány v logistických terminálech v Německu (Norimberk, Esslingen, Aldingen) a Rakousku (Lauterach). Dohromady budou generovat asi 1540 megawatthodin solární energie ročně, což odpovídá průměrné roční spotřebě 385 tříčlenných domácností v Rakousku ve stejném období.

„Společnost Gebrüder Weiss si předsevzala dosáhnout uhlíkové neutrality do roku 2030 a vybavení našich hubů fotovoltaickými systémy pro výrobu solární energie je důležitým krokem tímto směrem,“ řekl Wolfram Senger-Weiss, generální ředitel společnosti Gebrüder Weiss. Dalších pět poboček společnosti v Rakousku bude vybaveno solární technologií ve druhé polovině letošního roku. Celková kapacita fotovoltaických elektráren tak umožní do konce roku 2021 vyrobit na 13 místech celkem 8,4 gigawatthodin elektrické energie a každý rok ušetřit přibližně 1050 tun CO2.

Pro Gebrüder Weiss jsou fotovoltaické elektrárny jen jedním z pilířů strategie udržitelnosti. Logistická společnost má také vlastní větrnou farmu a pokračuje v testování alternativních technologií. První kamion na vodíkový pohon je od začátku roku součástí vozového parku, který již zahrnuje několik nákladních vozidel na zkapalněný zemní plyn i plně elektrická motorová vozidla.

(pav)

Foto: Gebrüder Weiss

spinner