​Rozšířený ARETE Park pro Zásilkovnu byl předán k užívání nájemci

​Rozšířený ARETE Park pro Zásilkovnu byl předán k užívání nájemci

25.3. - Rozšíření ARETE Parku Plzeň Borská pole pro Zásilkovnu bylo dokončeno a předáno k užívání nájemci. Celková pronajímatelná plocha plzeňského parku se zvýšila o 12,4 % a celková pronajímatelná plocha fondu ARETE Industrial vzrostla na 172 264 metrů čtverečních.

Společnost Zásilkovna, která již od minulého roku užívá prostory hlavní haly plzeňského průmyslového parku, před několika dny převzala k užívání také přístavbu o výměře cca 2 000 m2.

Celková pronajímatelná plocha plzeňského parku tak vzrostla o 12,4 % na 17 785 m2. Podíl logistiky v tomto parku tvoří nyní 33 % a na výrobu připadá 67 %.

Přístavba areálu zároveň zvýšila celkovou pronajímatelnou plochu fondu ARETE Industrial na 172 264 m2. Podíl logistiky podle plochy u stojících parků je v celkovém portfoliu fondu v České republice a na Slovensku nyní na úrovni 57 %. Celková expozice portfolia mezi zeměmi je následující: 59 % ČR, 41 % SR.

„Těší mě, že se nám daří rozšiřovat portfolio lukrativních prostor k pronájmu v Čechách a na Slovensku, zhodnocovat naše investice a zároveň podporovat podnikání místních společností, a že obsazujeme tyto prostory velmi kvalitními nájemci, kteří jsou ve svém oboru úspěšní,“ řekl k expanzi plzeňského parku spoluzakladatel skupiny ARETE Lubor Svoboda.

Zásilkovna, přední česká přepravní a technologická společnost, byla založena v roce 2010 s cílem poskytovat komplexní logistické služby pro internetové obchody. Zásadní je pro ni hustá síť výdejních míst v České republice i v zahraničí, přičemž každý měsíc se otevírají desítky dalších. Pro svou činnost potřebuje prémiové přepravní a skladovací prostory, jako jsou například ty v ARETE Parku Plzeň Borská pole.

Lokalita Borských polí byla už v minulosti centrem výroby a logistiky v regionu a dlouhodobě patří mezi ty prémiové v rámci celé republiky. V dnešní době sahá ještě dál a poskytuje zázemí pro high-tech výzkumná a vývojová centra a další vysoce kvalifikované činnosti. Projekt průmyslového parku v Plzni je výjimečný i tím, že se jedná o první celkovou modernizaci brownfieldu.

(lan)

Foto: ARETE Industrial

spinner