​HHLA Pure certifikací potvrdil, že cargo-partner využívá klimaticky neutrální přepravu

​HHLA Pure certifikací potvrdil, že cargo-partner využívá klimaticky neutrální přepravu

28.3. - Mezinárodní poskytovatel přepravních a info-logistikých služeb letos slaví 30 let svého působení v České republice a v rámci své komplexní strategie udržitelnosti se zapojil do iniciativy společností Hamburger Hafen und Logistik AG (HHLA) a METRANS využívat CO2 neutrálního servisu při přepravě námořních kontejnerů na trase z a do přístavů Hamburg, Bremerhaven a Koper.

HHLA Pure představuje klimaticky neutrální manipulaci a přepravu za využití hybridních nebo elektrických lokomotiv, elektrifikace přístavních kontejnerových terminálu včetně manipulace kontejnerů elektrickými jeřábovými systémy.

Certifikát potvrzující zapojení do programu HHLA PURE pro cargo-partner ČR byl předán zástupci společnosti METRANS 15. března 2023. „Díky využití elektrických lokomotiv, místo dieselových, představuje úspora CO2 na 1 TEU při přepravě z Hamburku do Prahy 95 kg a při přepravě do České Třebové je to až 112 kg CO2. Těší mě, že společně skutečně můžeme přispět k ochraně klimatu a minimalizovat naši uhlíkovou stopu.“ uvedl Jiří Jelínek, jednatel cargo-partner v České republice.

Společnost cargo-partner je soukromá firma střední velikosti poskytující komplexní logistické služby a související informační technologie. Společnost nabízí komplexní portfolio letecké, námořní a pozemní přepravy a skladových řešení. S téměř 40letými odbornými znalostmi v oblasti informačních technologií a optimalizace dodavatelského řetězce společnost navrhuje služby šité na míru pro širokou škálu průmyslových odvětví, aby vytvořila konkurenční výhody pro své zákazníky na celém světě. Společnost cargo-partner byla založena v roce 1983, v roce 2021 obrat dosáhl 1.8 miliard eur a odhadem 2,05 miliardy eur v roce 2022 a na jejím úspěchu se podílelo 4000 zaměstnanců.

(lan)

Foto: cargo-parter

spinner