​GLP dosáhla výborných provozních výsledků, na Slovensku brzy začne stavět nový projekt

​GLP dosáhla výborných provozních výsledků, na Slovensku brzy začne stavět nový projekt

20.3. - V roce 2023 dosáhla společnost GLP velmi dobrých provozních výsledků ve všech svých oblastech podnikání. GLP je přední globální majitel a developer logistických a průmyslových nemovitostí, zaměřuje se také na budování obnovitelných zdrojů energie a datových center. Řadu svých areálů provozuje GLP také v České republice a na Slovensku.

V loňském roce společnost GLP pronajala 30,7 milionu m² logistických prostor, což představuje meziroční nárůst o 4 %. Ke konci roku byla míra pronájmů stabilní a dosahovala 92 %. Moderní logistické areály společnosti GLP, které disponují širokou škálou služeb správy nemovitostí, kontinuálně přitahují nové zákazníky a udržují loajalitu těch stávajících. To potvrzuje i skutečnost, že globální klienti, kteří využívají služeb GLP ve více zemích, tvoří 20 % celkové globálně pronajímané plochy.

V České republice společnost GLP úspěšně dokončila a plně pronajala svůj nedávný development GLP Parku Brno Holubice o rozloze 70 000 m² a chystá se zahájit nový projekt na Slovensku v blízkosti bratislavského letiště. „Obchodní zóna GLP Bratislava o rozloze 130 000 m² bude postavena s důrazem na ESG a nabídne kromě logistických prostor i takzvané business units, což jsou prostory ideální pro potřeby menších firem či start-upů. Poskytne i moderní technologie a služby včetně inteligentního měření energií a provozních dat, systému tepelných čerpadel a recyklace šedé vody, vše v souladu s BREEAM standardy,“ dodává Jan Palek, ředitel GLP pro ČR a Slovensko.

Globální poptávka podporuje růst datových center a obnovitelných zdrojů energie

Růst digitální ekonomiky a rozvoj umělé inteligence prudce zvýšily poptávku po datových centrech, což přimělo společnost GLP ke spuštění platformy datových center na platformě Ada Infrastructure, která zajistila 850 MW kapacity v Japonsku, Velké Británii a Brazílii a zároveň poskytla 320 MW provozní kapacity datových center v Číně.

V oblasti obnovitelných zdrojů energie GLP globálně instalovala 890 MW kapacity, což představuje 27% nárůst oproti předchozímu roku. Firma dále rozšiřuje portfolio obnovitelných zdrojů, přičemž v Evropě podepsala řadu smluv o výkupu obnovitelné energie. Investice proudí také do infrastruktury pro elektromobily a správy aktiv v oblasti obnovitelných zdrojů energie.

Kromě toho GLP disponuje specializovanými týmy, které poskytují celou řadu služeb v oblasti energetické transformace: od akvizice pozemků a rozvoje projektů až po provoz a údržbu infrastruktury pro obnovitelné zdroje.

(lan)

Foto: GLP

spinner