​Divize Air & Sea společnosti GEFCO startuje po reorganizaci do další éry

​Divize Air & Sea společnosti GEFCO startuje po reorganizaci do další éry

29.5. - Divize Air & Sea společnosti GEFCO startuje novou éru. Po reorganizaci se pod novým vedením zaměří na posílení pro-zákaznického přístupu a na akceleraci poskytovaných služeb ve třech klíčových segmentech, jimiž jsou: průmysl, automotive a zdravotnictví, farmacie, biotechnologie.

Od února vede divizi Air & Sea společnosti GEFCO výkonný viceprezident Paul-Henri Fréret, manažer s letitými zkušenostmi ve společnosti GEFCO, který vedl aktivity Skupiny v Asii a Latinské Americe, stejně jako třeba toky Skupiny PSA v rámci centrály Skupiny GEFCO. Ve společnosti GEFCO zastával také funkci globálního manažera pro skladovou logistiku a silniční dopravu.

V květnu byl do pozice ředitele obchodu a marketingu divize Air & Sea společnosti GEFCO jmenován Cyril Lefebvre, který doposud zastával post výkonného ředitele pro francouzské logistické toky. Celosvětovou obchodní a marketingovou strategii společnosti GEFCO bude Cyril Lefebvre stavět na bohatých zkušenostech získaných jak v GEFCO i dalších logistických společnostech.

Cílem reorganizace divize Air & Sea je především posílení stávajících pozic ve třech klíčových segmentech: průmyslu, automobilovém průmyslu a zdravotnictví, farmacii a biotechnologiích. Rozvoj aktivit v oblasti průmyslu bude nyní z pozice Industry Market Line Manager řídit Serge Kisselevsky, vedení oblasti automobilového průmyslu bude mít v rukou Adrian Draghici a segment zdravotnictví, farmacie a biotechnologií bude i nadále pod taktovkou Karin Van-Den Brekel, která pozici zastává již více než rok. Podporu veškerých aktivit v klíčových odvětvích budou zajišťovat nový Trade Lane manažer Amer Benouda spolu s manažerem Centra tendrů, Romainem Bérardem.

"Řídit divizi v této době, kdy je ve fázi růstu, je pro mne velkou poctou," uvedl Paul-Henri Fréret, výkonný viceprezident GEFCO Air & Sea. „Naše pobočky ve 116 zemích světa s novou organizační strukturou se teď plně zaměří na to, abychom byli schopni uspokojit potřeby zákazníků z jakéhokoliv průmyslového odvětví. Využijeme naše letité zkušenosti, abychom byli v synergii s dalšími divizemi společnosti GEFCO schopni nabízet jedinečná integrovaná řešení dodavatelského řetězce,“ dodal.

Zvýšená poptávka po leteckých charterech během epidemie COVID-19

Od počátku epidemie COVID-19 divize Air & Sea společnosti GEFCO úspěšně implementovala svá řešení urgentních přeprav Time Critical Solutions, která pomáhají udržet dodavatelské řetězce zákazníků v pohybu. Tři charterové lety z Číny do slovenské Bratislavy vypravila v průběhu uplynulého měsíce slovenská pobočka Air & Sea pod vedením Ladislava Balogha pro společnost PENTA. Ochranné pomůcky, obličejové roušky, respirátory, testovací sady i doplňky stravy a vitamíny byly distribuovány v rámci slovenského a českého trhu do sítě lékáren a nemocnic.

Pro dva významné hráče na poli evropského automobilového průmyslu zajistilo GEFCO přepravu 750 tun klíčových dílů pro automobily z Číny do Francie. Turbokompresory, písty, ovládací panely či dveře byly přepraveny celkem osmi charterovými lety, aby se zamezilo zastavení výrobních linek a přerušení výroby.

Pro lídra v oblasti laboratorní diagnostiky přepravilo GEFCO celkem 30 tun vybavení včetně testovacích setů na COVID-19 z Francie do Alžíru, Tunisu a na Antily, kde hrozil akutní nedostatek ochranných pomůcek, materiálu i testů díky zvýšené poptávce. Stejně tak zajistilo GEFCO přepravu více než tisícovky nemocničních lůžek týdně pro francouzského producenta, který se v průběhu koronavirové krize potýkal se zvýšenou poptávkou. GEFCO tyto speciální lůžka i další materiál pro zdravotníky a chirurgy doručilo do nemocnic a domovů seniorů v různých destinacích v Evropě.

(lan)

Foto: GEFCO

spinner