​Chrášťany u Prahy se mají proměnit v centrum městské logistiky

​Chrášťany u Prahy se mají proměnit v centrum městské logistiky

30.4. - Pražský trh logistických nemovitostí se rozroste o nový projekt. Přední mezinárodní společnost poskytující přepravní služby přemístí své pražské centrum logistických operací do na míru postavené budovy ve zcela novém parku Prologis v Chrášťanech.

Nový zákazník se přestěhuje do nového logistického prostoru s plochou 12 000 metrů čtverečních přizpůsobeného jeho potřebám pro zajištění maximální obchodní a provozní efektivity. Společnost bude mít rovněž k dispozici řadu inovativních řešení, která jsou standardně využívána všemi zákazníky budov Prologis, jako jsou inteligentní měřicí systémy či LED osvětlení. Transakci zprostředkovala společnost Cushman & Wakefield.

Prologis Park Prague-Chrášťany, který se nachází na území okresu Praha-západ, je novým atraktivním bodem na české logistické mapě. Park poskytuje perfektní dopravní spojení do hlavního města, je totiž situován hned vedle dálnice vedoucí přímo do metropole i na zastávku linky metra. Právě díky konektivitě se tento park stane jednou z nejoptimálnějších last-mile logistických základen v České republice.

Vedle aktuálně vznikající budovy pro známou mezinárodní kurýrní a doručovací společnost nabízí Prologis Park Prague-Chrášťany prostor pro další stavbu o rozloze přibližně 15 000 metrů čtverečních.

(lan)

Foto: Prologis

spinner