​C.S.CARGO připravuje v Plané nad Lužnicí centrum pro Partner in Pet Food

​C.S.CARGO připravuje v Plané nad Lužnicí centrum pro Partner in Pet Food

25.2. – Dopravní a logistická společnost C.S.CARGO připravuje v jihočeské Plané nad Lužnicí distribuční centrum pro evropského výrobce krmiv pro domácí zvířata Partner in Pet Food. Centrum se skladovou plochou přes 18 tisíc m2 pojme až 26 000 palet a obsluhováno bude nejmodernější technologií. Plánovaný termín zahájení provozu je 1. června 2021.

Výstavba nového distribučního centra pro společnost Partner in Pet Food probíhá v projektu CSPPark v Plané nad Lužnicí od léta loňského roku a celková investice do něj přesahuje částku 200 milionů Kč. Projekt je koncipován jako konsolidace zásilek zejména ze dvou hlavních výrobních závodů společnosti v České republice do jednoho logistického centra, kde k němu C.S.CARGO zajistí další služby s přidanou hodnotou (jako je například mixování či přebalování palet podle přání klienta) a distribuci k finálním zákazníkům do zemí v Evropské unii.

„Podpisem projektu naše společnost rozšiřuje své aktivity v segmentu krmiv pro domácí zvířata, který má rostoucí trend a v našem hledáčku jsme jej měli již delší dobu. Cílem této změny je snížení provozních nákladů a zvýšení flexibility a kvality dodávek. Plánujeme 40 tisíc palet in/out s obsluhou přibližně 1400 kamiónů měsíčně. Tímto krokem zároveň posilujeme a rozšiřujeme cross-dockové služby do oblasti jižních Čech s možným propojením do Rakouska,“ uvedl Michal Vecsey, obchodní ředitel skupiny C.S.CARGO.

„Společnost C.S.CARGO nás oslovila s projektem výstavby distribučního centra. Při rozhodování, zdali do tohoto projektu vstoupit, hrálo roli zejména to, že se jedná o velkého a silného hráče na trhu,“ řekl Michal Kadrnožka ze společnosti CSPPark.

Převzetí skladu od zhotovitele stavby je naplánováno na druhou polovinu května 2021, zahájení obsluhy zákazníka pak na 1. června 2021.

(lan)

Foto: C.S.CARGO

spinner