​Bezvapostele.cz se letos přesunou do nové obchodně-průmyslové čtvrti P3 Ostrava Central

​Bezvapostele.cz se letos přesunou do nové obchodně-průmyslové čtvrti P3 Ostrava Central

27.2. - Obchodně průmyslová čtvrť P3 Ostrava Central přivítá nového nájemce. Prostory v menší hale z již druhé etapy výstavby parku si pronajme prodejce postelí a matrací Bezvapostele.cz. Bude v něm provozovat prodejní sklad. Do parku tak častěji zavítají i koncoví spotřebitelé.

Hala S3 byla dokončena na podzim 2023, nedávno získala certifikaci Breeam Excellent a nyní již zná svého nájemce. Internetový obchod bezvapostele.cz, který se zabývá prodejem postelí, matrací, roštů, ale také dalšího nábytku a příslušenství, v něm vybuduje centrální prodejní sklad pro celou Českou republiku a Slovensko.

„Ideová koncepce našeho parku vychází z toho, že chceme, aby byl místem, kde se daří byznysu. Je navržen tak, aby tu vedle sebe působila výroba, logistika, servis, administrativa i prodej, a to pro nájemce z různorodých segmentů. Věříme, že tato pestrost, ve které vnímáme jistý prvek udržitelnosti, je pro nájemce atraktivní,“ řekl Aleš Zacha, šéf developmentu P3.

V prvních dvou etapách vzniklo v P3 Ostrava Central celkem šest budov. Přístupné jsou jak z kruhového objezdu na Rudné, tak sjezdem z Místecké. „Nás sortiment je objemný a skladové zázemí běžného obchodu je pro něj nevyhovující. Hledali jsme proto skladové prostory, které budou mít dobrou dostupnost, dostatečnou kapacitu a zároveň umožní zákazníkům prohlídku zboží, pohodlné parkování a snadné nakládání,“ uvedl Vladimír Hodina, obchodní ředitel Bezvapostele.cz. Obchod, který se pyšní postelemi a matracemi především české nebo slovenské výroby, má skladem na 500 produktů a denně expeduje 30 - 50 paletových zásilek prostřednictvím vlastních aut a smluvních přepravců. Do nového by se měl přesunout na konci letošních prázdnin.

V obchodně průmyslovém parku působí již řada firem, mnohé kromě skladování využívají prostory variabilně. Linde Material Handling má v ostravském P3 park prodejnu, půjčovnu, servis a předváděcí centrum manipulační techniky. Společnost Tefcold, distributor chladírenského vybavení, má vedle skladu také zákaznický showroom a rozsáhlé administrativní zázemí, do kterého se přesunula centrála společnosti. V parku působí rovněž distributoři hraček (Canpol babies), novin (PNS) anebo piva (Zítek).

P3 Ostrava Central vzniká na brownfieldu v místě bývalé surovinové skládky ve Vítkovicích. V prvních dvou etapách P3 postavila již 60 tisíc m2 ploch pro podnikání, další výstavba bude následovat v příštích letech. Kromě budov v parku vzniká zcela nová dopravní infrastruktura, jejíž orientace je inspirována a volně navazuje na DOV a přilehlé Vítkovice. Pro budoucí napojení na městskou hromadnou dopravu jsou zde vybudovány i tzv. zálivy pro autobusové zastávky. Do místa se vrací zeleň, v okolí budov jsou pro zaměstnance nájemců k dispozici lavičky, work-outové hřiště nebo krytá kuřárna.

Lokalita, která byla po desítky let nepřístupná veřejnosti, se díky projektu P3 Ostrava Central otevírá veřejnosti a od srpna se o tom budou moci přesvědčit i zákazníci Bezvapostele.cz.

(lan)

Foto: P3

spinner