Autonomní mobilní roboty MiR transformují logistiku ve výrobním zařízení TE Connectivity

Autonomní mobilní roboty MiR transformují logistiku ve výrobním zařízení TE Connectivity

21.9. - Mobile Industrial Robots (MiR), mezinárodní lídr na trhu autonomních mobilních robotů (AMR), oznámil, že společnost TE Connectivity, Tier 2 dodavatel do automobilového průmyslu, implementovala ve výrobním zařízení v maďarské Ostřihomi šest robotů MiR200 za účelem optimalizace vnitropodnikové logistiky. Flotila robotů MiR výrazně zrychlila přepravu potřebných surovin a desítek milionů elektrických konektorů a zásuvek vyrobených každý den, čímž se zvýšila produktivita přepravy. Projekt je součástí globální strategie zaměřené na plnou automatizaci interních procesů manipulace s materiálem v zařízeních TE Connectivity po celém světě.

„Největší výhodou robotů MiR je, že se mohou pohybovat kdekoliv bez kolejnic a vodících pruhů, takže je lze rychle přeprogramovat tak, aby vyhovovaly dynamickému prostředí našich výrobních závodů," řekl Roberto Lu, viceprezident technologie ve společnosti TE Connectivity. „Závod v Ostřihomi je jednou z nejdůležitějších lokalit v našem AMR programu. Tým odvádí vynikající práci a získává cenné zkušenosti s AMR. “

Flotila MiR200 podporuje logistiku

Flotila šesti robotů MiR200 plní v továrně dva typy úkolů s předem naprogramovanými misemi, které do provozu uvedli sami zaměstnanci prostřednictvím uživatelsky přívětivého softwaru MiR Fleet. Pět AMR robotů přepravuje suroviny a hotové výrobky mezi skladem a pracovišti určenými k dalšímu zpracování. Šestý robot je používán v plně automatizovaném nastavení se speciálním, na míru vyrobeným modulem. Automatická balicí stanice, která je umístěná vedle vstřikovacího stroje, počítá hotové výrobky a v případě naplnění úložného prostoru automaticky přivolá robota. MiR200 v rámci své mise vyzvedne prázdný koš, nahradí jej plným a přepraví a uloží do skladu. Poté, co prostřednictvím softwaru MiR Fleet zaměstnanec robota nastaví a spustí, není již zapotřebí dalšího zásahu člověka. Tento proces je prototypem automatizovaného vysokozdvižného skladového systému testovaného v ostrém provozu.

Snadná implementace, jednoduchá obsluha

Po bezproblémovém přechodu na procesy autonomní vnitropodnikové logistiky, společnost TE Connectivity nyní testuje robotické inovace, které jsou v současné době ve vývoji. Jedním z příkladů je řešení využívající webové kamery a technologii umělé inteligence (AI) založené na strojovém učení. MiR robot detekuje, zda se v dané oblasti nenachází jiný robot jiného typu než AMR, aby tak zabránil možným kolizím.

„S autonomními mobilními roboty od MiR máme pozitivní zkušenosti," řekl Gábor Miszler, analytik kontinuálního zlepšování v TE Connectivity. „Systém je snadno použitelný, flexibilní a extrémně spolehlivý, přičemž roboty nevyžadují prakticky žádnou údržbu."

Společnost TE Connectivity vytvořila v rámci spolupráce s MiR novou výrobní divizi, která má plně využít schopností robotů a automatizovat interní manipulaci s materiálem.

(pav)

Foto: MiR

spinner