14. října 2004
Ředitelství silnic a dálnic ČR minulý týden severně od města Tábora slavnostně otevřelo první úsek dálnice D3. Úsek Chotoviny – Čekanice měří celkem 4,3 kilometru a tvoří jej stavby 0306 IIA Chotoviny – Stoklasná Lhota (3,28 km) a stavba 0306 IIB Stoklasná Lhota – Čekanice (1,02 km).
Navazující Čekanický most o délce 474 m (stavba 0306 IIC) a 540 metrů dlouhý úsek od Čekanického mostu po hotový obchvat Tábora převedou dopravu na obousměrné pruhy ještě letos v listopadu.
Výstavba úseku byla zahájena v únoru 2002 a podle smlouvy měla být dokončena v červnu příštího roku. Úsek Chotoviny – Čekanice tak byl otevřen o osm měsíců dříve.
Dálnice D3 a D8 budou součástí mezinárodního dálkového evropského tahu E55 (Stockholm – Rostock – Praha – Linec – Ravena), který spojí pobřeží Baltského a Jaderského moře.