Společnost Krone představila novou generaci návěsů

Společnost Krone představila novou generaci návěsů

Na setkání nazvaném Chytrá dopravní řešení představil německý výrobce přípojných vozidel Krone v září ve Welte novinářům novinky ve své nabídce dopravní techniky a služeb.

Jednou z nich je například nová generace plachtového návěsu Profi Liner, který nabízí modulární řešení pro různorodé přepravní úkoly. Nové návěsy mají díky velkému počtu galvanizovaných komponentů delší životnost. Velký důraz byl kladen na přední stěnu, nástavbu, podlahu, zajištění nákladu i na zadní část vozidla. Pro rám byla použitá nová žebřinová koncepce, která umožňuje použití menších základových desek, což usnadňuje případné opravy. Nový návěs Profi Liner plní požadavky normy EN 283 na zvedací nápravu s nosností osm tun (oproti standardním sedmi tunám). Osazen je nápravami Krone, na které výrobce poskytuje šestiletou záruku bez kilometrového omezení na silnicích v rámci Evropské unie.

Návěs Mega Liner

Přepracování doznala také řada Me ga Liner určená pro velkoobjemové přepravy, která byla optimalizovaná pro řadu dalších aplikací. Verze Mega Liner Comfort je vybavena rychloupínací plachtou a hydraulickou zvedací střechou pro přepravy just-in-sequence požadované v automobilovém průmyslu. Díky úpravám rozměrů je možné snadno nakládat a vykládat i nadměrný náklad. Jeho bezpečné upevnění usnadňuje také nový rám Multi Lock s možností uchytit kurty každých 100mm.

Kontejnerové podvozky

Krone rozšiřuje svou nabídku v segmentu kontejnerových podvozků. Novinkou jsou lehké řady Box Liner eLTU40 a eLTU50, které spolu s řadou eLTU 70 vycházejí vstříc všem potřebám dopravců věnujících se kontejnerovým přepravám. Nová generace osvědčeného návěsu Box Liner eLTU70 nyní může přepravovat také cisternové kontejnery.

Přeprava výměnných nástaveb

S novým návěsem Swap Liner lze snadno přepravit dvě výměnné nástavby o délce 7,45m. Výrobce tak zareagoval na novou legislativu, která pro tuto kombinaci prodloužila maximální povolenou délku. Nový podvozek podle výrobce ušetří oproti soupravě dvou vozidel zhruba 1,5 litru paliva na 100km.

Chladírenské návěsy

Nový chladírenský návěs Cool Liner přináší řadu vylepšení, která usnadňují každodenní přepravy a zvyšují jejich bezpečnost. Všechna vozidla řady Cool Liner jsou nyní standardně vybavena telematikou Krone Telematics KSC ProPlus Cool. Systém nabízí monitoring polohy, dveří, provozních dat, chladicí teploty, chladírenského agregátu či chybových hlášení z brzdového systému. Zpracovává také řadu dokumentů prostřednictvím sítě WLAN.

Na přání je systém k dispozici i s obousměrnou funkcí a/nebo integrovaným záznamníkem teploty. Lze jej také kombinovat se systémem sledování pneumatik Krone Smart a podle potřeby se snímačem kapacity nádrže nafty.

Krone také pokračuje ve spolupráci s nizozemskou elektrotechnickou společností THT New Cool, jejímž výsledkem přestavba návěsů Cool Liner pro elektrický provoz. Druhá náprava přívěsu se v tomto případě využívá pro rekuperaci energie. Akumulátor třetí generace, který je namontován podélně pod podlahou, váží pouhých 320kg a prostřednict-
vím inteligentního řídicího systému plně zásobuje elektřinou chladicí systém. To eliminuje potřebu naftové jednotky.

Chladící jednotka Celsineo

Společnosti Liebherr a Krone zahájí v lednu roku 2021 na evropských trzích prodej nové chladící jednotky Celsineo. Od představení značky Celsineo v roce 2019 prošla nová jednotka rozsáhlými testy s renomovanými zákazníky v Německu, Rakousku a Francii.

(lan)

www.krone-trailer.com/english/krone-highlights

Foto: Krone

spinner