Arriva

Společnost CUP TOUR bus se stává součástí skupiny Arriva

Společnost CUP TOUR bus se stává součástí skupiny Arriva

Firma Arriva Praha s.r.o. se k 1. březnu 2014 stala jediným akcionářem společnosti CUP TOUR bus, s.r.o. a posiluje tak své postavení na trhu autobusové dopravy v regionu středních Čech a spojení mezi Prahou a Příbramí. CUP TOUR bus bude k 1. červenci plně integrován do Arriva Praha. Všechny stávající linky zůstávají zachovány.

„Akvizice CUP TOUR busu je dalším krokem k posílení a rozvoji našeho působení v Středočeském kraji a jeho spojení s hlavním městem Prahou. Tento region je pro nás důležitý, což ostatně potvrzuje i loňská akvizice společnosti Probo Bus,“ říká Daniel Adamka, generální ředitel Arriva v České republice.

CUP TOUR bus, s.r.o. zahájil svoji činnost v roce 1997. Zajišťuje primárně veřejnou linkovou autobusovou dopravu mezi Příbramí a Prahou a dále poskytuje služby cestovního ruchu. Arriva v České republice provozuje téměř dva tisíc e autobusů a pět vlaků, zaměstnává přes 3200 zaměstnanců. Celkový obrat skupiny převyšuje čtyři miliardy korun. Hlavní činností skupiny je linková autobusová doprava.

Na trhu pravidelné osobní autobusové dopravy v České republice zaujímá Arriva vedoucí postavení. Ročně přepraví 120 milionů cestujících. Arriva je také provozovatelem osobní železniční dopravy.

spinner