Nová generace vozidel DAF ožívá digitálně

Nová generace vozidel DAF ožívá digitálně

Společnost DAF Trucks představuje svá vozidla XF, XG a XG+ nové generace na obrazovkách počítačů a mobilních zařízení pomocí aplikace pro rozšířenou realitu a úchvatného on‑line virtuálního zážitku, což je naprostá novinka v oboru. Obě aplikace odrážejí slogan nové generace společnosti DAF „Vstupte do budoucnosti“.

Díky interaktivní rozšířené realitě aplikace New Generation DAF, kterou lze stáhnout prostřednictvím obchodů s aplikacemi Google Play a Apple, je každý detail modelů XF, XG a XG+ nové generace na dosah na displeji jakéhokoli mobilního zařízení. Pomocí fotoaparátu mobilního telefonu nebo tabletu může software umístit vozidlo na požadované místo. Přímo na stůl, na parkoviště, nebo dokonce do obývacího pokoje. Uživatelé aplikací tak mohou vozidlo prozkoumat ze všech úhlů zevnitř i zvenku a objevit všechny detaily a funkce, aniž by se museli zvednout ze židle.

Virtuální projížďka

Společně s aplikací New Generation DAF bylo představeno úchvatné a interaktivní on‑line prostředí DAF Virtual Experience, které přesvědčivě napodobuje fyzický ekvivalent v centru DAF Experience Centre v Eindhovenu. Tato virtuální doména nabízí výstavy, prezentace, videa, živý chat, a dokonce i možnost registrace pro virtuální projížďku v modelech XG a XG+ nové generace. Součástí je také návštěva muzea DAF a virtuální internetový obchod. Během roku budou přidány další funkce.

Jádrem tohoto virtuálního zážitku je výstava „Začátek budoucnosti“. Zde si návštěvníci mohou zblízka prohlédnout modely XF, XG a XG+ nové generace a prozkoumat některé z důležitých funkcí, díky kterým je tato nová řada nákladních vozidel tak revoluční.

Špičkové herní prostředí

Richard Zink, ředitel marketingu a prodeje uvedl: „Prostředí DAF Virtual Experience bylo navrženo tak, aby fungovalo na všech zařízeních – stolních i mobilních. Je citlivé, rychlé a mnohem propracovanější než jen jako videoprodukce, působí jako špičkové herní prostředí. Aplikace New Generation DAF a prostředí DAF Virtual Experience jsou součástí komplexního digitálního uvedení vozidel nové generace a zároveň přinášejí novou generaci komunikačních technologií.“

Nový řada vozidel DAF měla světovou premiéru v červnu (viz DN12/21). Nové modely XF, XG a XG+ nabízejí nejvyšší kvalitu, podle výrobce o 10 procent lepší účinnost paliva, celou řadu pasivních a aktivních bezpečnostních prvků a další úroveň luxusu v desigu nákladních vozidel. Na sníženou spotřebu paliva má až 6,3% vliv zlepšená aerodynamika.

Výroba nových vozidel začne letos v říjnu.

(lan)

Foto: DAF

spinner