Ministerstvo dopravy: Chceme prošetření velkého zdržení při bourání mostu na D11, musí padnout finanční sankce

Ministerstvo dopravy: Chceme prošetření velkého zdržení při bourání mostu na D11, musí padnout finanční sankce

27.7. - V neděli 25. července v 9.00 ráno před dopravními špičkami měla skončit úplná uzavírka hradecké dálnice D11 kvůli bourání mostu, které si objednala Technická správa komunikací Hlavního města Prahy (TSK). Uzavírka doposud neskončila, nyní nemá platné povolení, provoz nebyl během pondělí 26. července plně obnoven a trosky mostu nejsou odklizeny. V rámci svých zákonných možností dává Ministerstvo dopravy podnět k zahájení řízení o finančním potrestání viníka pokračující nedovolené uzavírky.

Uzavírka na D11 musí co nejrychleji skončit a viník tohoto již déle než 24 hodin trvajícího zpoždění na jedné z dopravních tepen republiky by měl nést odpovědnost. Děkuji zároveň Ředitelství silnic a dálnic, že situaci operativně řeší a ve spolupráci s policií pomáhají zmírnit následky vzniklé situace,“ řekl v pondělí 25. července ministr dopravy Karel Havlíček.

Zhotovitel prací na mostě by měl za jejich včasné neprovedení nést odpovědnost. Ministerstvo dopravy proto bude iniciovat v souladu se zákonem o pozemních komunikacích správní řízení o přestupku za realizaci nedovolené uzavírky, resp. překročení povolené doby uzavírky.

Původní termín obnovení provozu byla neděle 25. července ráno, následoval nedělní večer, pondělní ráno a následně se mluvilo o odpoledni či večeru, tedy již 4. termínu pro alespoň částečné obnovení provozu.

Investorem a stavebníkem akce „Demolice nadjezdu ul. Božanovské nad D11“ je Technická správa komunikací Hlavního města Prahy. Demoliční práce i organizaci stavby a to včetně veškerého dopravního značení tedy má v konečném důsledku na starosti TSK Praha. V rozhodnutí o povolení uzavírky je označena za osobu odpovědnou za provedení stavebních prací společnost COLAS CZ.

Od momentu, kdy se doprava na uzavřené D11 začala komplikovat, nastoupilo ŘSD s okamžitými opatřeními k řešení situace: pomáhalo řidičům uvízlým v koloně před Exitem 8 (žádost Policii ČR na zprůjezdnění dvou křižovatek bezprostředně po výjezdu z dálnice, poté koordinace se Záchrannou službou s pomocí pro řidiče s malými dětmi, resp. v jednom případě i kojící matku) a zároveň zmobilizovalo posílené směny a prostředky dálničářů na rozptýlení nedělní návratové víkendové špičky. Od noci na neděli svítila varovná informace na info tabulích nad dálnicí D11 ve směru Hradec Králové-Praha na km 89, 75, 48, 10. Taktéž mj. funguje Asistence ŘSD (800 280 281).

(pav)

Foto: Ministerstvo dopravy

spinner