Společnost Czech Airlines Technics se poprvé od pandemie vrátila do zisku

Společnost Czech Airlines Technics se poprvé od pandemie vrátila do zisku

18.4. - Czech Airlines Technics, dceřiná společnost Letiště Praha, prožila poprvé od roku 2019 finančně úspěšný rok. Díky postupnému oživení celého segmentu, zvýšení objemu poskytovaných služeb a plnému využití současných kapacit se provozní zisk EBITDA meziročně zvýšil o 45 milionů korun na 64 milionů korun, přičemž společnost poprvé od příchodu pandemie covid-19 zaznamenala čistý zisk ve výši 41 milionů korun.

„Těší mě, že se nám po třech náročných letech podařilo stabilizovat hospodaření společnosti a znovu jsme se dostali do černých čísel. V loňském roce jsme zvládli zrealizovat 76 projektů v těžké údržbě pro naše dlouholeté klienty i leasingové společnosti a naplno jsme využili také našich kapacit v rámci generálních oprav podvozků. Věřím, že pozitivní trend bude díky dlouhodobým kontraktům s našimi důležitými partnery pokračovat také v letošním roce. Očekáváme, že další zlepšení přijde s pokračujícím náborem leteckých mechaniků a zvyšováním objemu prodeje divize Components and Spares,“ řekl Petr Doberský, předseda představenstva společnosti Czech Airlines Technics.

V rámci těžké údržby letadel se provádějí pravidelné předepsané revizní prohlídky, náročnější opravy, modifikace letadlových systémů a konstrukcí, modifikace interiérů kabiny nebo výměny motorů, podvozků či jiných náhradních dílů. V rámci hlavní údržbové sezony, které probíhá od října do května, se Czech Airlines Technics věnuje především zakázkám dlouhodobých klientů, kterými jsou letecké společnosti Transavia, Austrian Airlines a Finnair. V roce 2023 společnost realizovala pro všechny své zákazníky celkem 76 revizí těžké údržby na letadlech typu B737, B737 MAX, A320 Family i A321neo. Především mimo hlavní sezonu se pak věnuje zakázkám leasingových společností.

(pav)

Foto: Czech Airlines Technics

spinner