Aerolinky Breeze Airways objednávají dalších 20 Airbusů A220

Aerolinky Breeze Airways objednávají dalších 20 Airbusů A220

26.4. - Nové americké aerolinky Breeze Airways, které založil americko-brazilský investor David Neeleman, rozšířily původní objednávku o 20 letadel Airbus A220 na celkem 80 strojů. Informovala o tom dnes agentura Reuters, která se odvolává na zdroje z odvětví.

Letecká společnost Breeze Airways tak bude mít druhou největší letku zmíněných strojů po aerolinkách Delta Airlines. Nové aerolinky zahájí provoz v létě, řekl už dříve Neeleman. Ten v minulosti založil pět leteckých společností, například americké nízkonákladové aerolinky JetBlue nebo brazilskou společnost Azul. Kromě toho vlastní podíl v portugalských aerolinkách TAP.

Breeze Airways má v plánu nejprve spojovat města, kde není letecká doprava příliš zastoupená. K tomu použije starší stroje Embraer, z nichž některé pocházejí z aerolinek Azul. První objednané airbusy s jednou uličkou letecká společnost dostane letos v říjnu a hodlá je nasadit na delší vzdálenosti.

Třebaže cena letadel Embraer klesla, novější airbusy je levnější provozovat, uvedl Neeleman. Breeze si chce ve své letce ponechat oba stroje.

(čtk)

Foto: Breeze Airways

spinner