Praha obdržela od fondu dopravní infrastruktury 62 mil. Kč na opravy

Praha obdržela od fondu dopravní infrastruktury 62 mil. Kč na opravy

6.9. - Pražský magistrát obdržel od Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) více než 61,9 milionu korun. Peníze jsou určeny na opravy komunikací nebo vybudování protihlukových opatření. Vyplývá to z dokumentu, který dnes schválili pražští radní. Hlavní město má letos dostat ze SFDI celkem 407,45 milionu korun, což je meziročně o několik desítek milionu více.

Nejvyšší částka je určena na rekonstrukci vytížené Štěrboholské spojky, která je součástí městského okruhu. Na opravu je vyčleněno přes 47,57 milionu korun. Na celkovou rekonstrukci Barrandovského mostu půjde asi 12,78 milionu korun. Oprava začala loni ve spodní části mostu, kdy byly opraveny pilíře. V příštím roce bude opravována horní část. Zbylá částka přibližně 1,58 milionu je určena na vybudování protihlukových opatření.

Náměstek pražského primátora Adam Scheinherr v minulém týdnu řekl, že v roce 2018 měla Praha vnitřní dluh na dopravní infrastruktuře asi 30 miliard korun. Ten se prý daří každoročně snižovat v řádu miliard korun. Kromě peněz ze SFDI město investuje do silnic rovněž prostřednictvím své firmy Technická správa komunikací (TSK), která loni vydala 1,3 miliardy a letos to bude předběžně o asi půl miliardy více.

SFDI byl zřízen v roce 2000 a je podřízený ministerstvu dopravy. Jeho účelem je rozvoj, výstavba, údržba a modernizace silnic a dálnic, železničních dopravních cest a vnitrozemských vodních cest nebo zavedení či provozování systému elektronického mýtného. Podílí se také na výstavbě nebo opravách cyklistických stezek.

(čtk)

Foto: TSK Praha

spinner