​Výběr nových náměstků na ministerstvu dopravy se kvůli krizi zdrží

​Výběr nových náměstků na ministerstvu dopravy se kvůli krizi zdrží

31.3. - Výběr nových náměstků na ministerstvu dopravy se kvůli koronavirové krizi zdrží. Kvůli vládním opatřením, které omezují shlukování lidí, není možné vést ústní pohovory s účastníky, budou tak pokračovat až po skončení opatření. Uvedl to mluvčí ministerstva František Jemelka. O pozice náměstků na čtyřech úsecích se uchází 14 zájemců.

Výběr nových náměstků souvisí reorganizací ministerstva, kterou v únoru po svém nástupu do funkce provedl ministr dopravy Karel Havlíček. V rámci ní vznikly nové produktově zaměřené úseky, pro které nyní resort hledá náměstky. Jde o sekci pro ekonomiku a infrastrukturu, dále úsek silniční a veřejné dopravy, úsek drážní, vodní a letecké dopravy a sekci legislativní a právní. Na každou sekci byla zvlášť ustavena komise, která náměstka vybírá.

Ministerstvo výběrová řízení vyhlásilo na konci února, Karel Havlíček chtěl celý proces původně stihnout do konce března. Noví náměstci pak měli začít úřadovat od května. Tyto termíny však už ministerstvo určitě nestihne.

Do výběrových řízení se přihlásilo 14 zájemců, jejich jména však ministerstvo neprozradilo. Ministr už dříve avizoval, že do soutěže se mohou přihlásit i stávající náměstci Tomáš Čoček, Ladislav Němec a Jakub Kopřiva. Tomáše Čočka v minulých týdnech vyzýval k rezignaci premiér Andrej Babiš, kritizoval jej kvůli kontroverzní zakázce k elektronickým dálničním známkám. Tomáš Čoček na dotaz, zda se do soutěže přihlásil však neodpověděl.

(čtk)

Foto: TJ

spinner