Vydání 25/2018

Zkušení řidiči stárnou a dopravním firmám chybí age management

Řidičů je nedostatek, jejich průměrný věk 57 let, jsou vystaveni stresu a do důchodu odcházejí často se zdravotními problémy. Jak tuto neuspokojivou situaci řešit, na to se zaměřil projekt Společným postupem sociálních partnerů k přípravě odvětví na změny důchodového systému – etapa II.

GSA přináší české ekonomice ročně na 200 milionů korun

V rámci dní otevřených dveří Evropské agentury GNSS (GSA), které se konaly v půlce listopadu v jejím pražském sídle, byla představena i zpráva o přínosech agentury pro českou ekonomiku. Z ní vyplývá, že průměrný roční příspěvek agentury českému hrubému domácímu produktu (HDP) činí přibližně 200 milionů Kč.

eActros s elektrickou chladicí jednotkou Schmitz Cargobull

Elektromobilita se prosazuje ve stále větší míře také v segmentu užitkových vozidel. Schmitz Cargobull pokročil ve vývoji elektricky poháněných chladicích jednotek a uvedl na trh čistě elektrickou výměnnou nástavbu určenou pro distribuci. Produktové portfolio Schmitz Cargobull se od října rozrostlo o speciálně vyvinutou chladicí jednotku, jejíž elektrický pohon má nulové emise.

Krone podporuje iniciativu BGL

Spedice Langenlonsheimer Transport GmbH (LTG) vydražila v aukci první návěs Krone Profi Liner nové edice Brummi Edition podáním nejvyšší nabídky 26 500 €. Výtěžek akce slouží jako základní kapitál společné iniciativy spolkového svazu spedice, logistiky a zásobování BGL a výrobce návěsů a výměnných nástaveb Krone na posílení image profesionálních řidičů na veřejnosti.

Zemní plyn je dnes ideálním řešením pro udržitelnou dopravu

Společnost IVECO představila na letošním veletrhu IAA v Hannoveru v rámci své expozice, která byla koncipována jako stoprocentně bezdieselová, 18 vozidel. Přestože k vidění byla i dnes tak prosazovaná elektrická vozidla, důraz byl položen na jiné alternativní řešení, a to na pohon na zemní plyn.

Konference SpeedCHAIN 2018 nabídla zajímavé diskuse i přehlídku nejnovějších trendů v logistice

Listopad, pražský Břevnovský klášter a SpeedCHAIN se staly stálicemi v diářích logistických odborníků. Letošní, třináctý ročník mezinárodní logistické konference SpeedCHAIN International si nenechalo ujít bezmála sedm stovek účastníků z osmi zemí. Program konference byl zaměřen na změny logistických procesů, které reflektují nástup kvalitativní změny dodavatelského řetězce v podobě Průmyslu 4.0, využití automatizace, umělé inteligence a Internetu věcí.

Tři nové lokomotivy Vectron pro EP Cargo Invest

Dopravce EP Cargo Invest zakoupil tři nové lokomotivy Vectron MS. Smlouva, kterou uzavřel se společností Siemens Mobility v polovině listopadu, zahrnuje také opci na dalších sedm kusů.

Autodopravci vítají posun v jednání o brexitu

Britská asociace silniční nákladní dopravy RHA oceňuje posun v přípravě dohody o brexitu mezi vládou Velké Británie a Evropskou unií. Svaz považuje za zásadní, že se daří odvrátit nejistotu, která by na hranicích mezi Velkou Británií a Evropskou unií nastala od března 2019 v případě nedohody.

spinner