eActros s elektrickou chladicí jednotkou Schmitz Cargobull

eActros s elektrickou chladicí jednotkou Schmitz Cargobull

Elektromobilita se prosazuje ve stále větší míře také v segmentu užitkových vozidel. Schmitz Cargobull pokročil ve vývoji elektricky poháněných chladicích jednotek a uvedl na trh čistě elektrickou výměnnou nástavbu určenou pro distribuci. Produktové portfolio Schmitz Cargobull se od října rozrostlo o speciálně vyvinutou chladicí jednotku, jejíž elektrický pohon má nulové emise.

Jedním z prvních projektových partnerů je maloobchodní řetězec EDEKA, který převzal elektrický nákladní vůz Mercedes-Benz eActros s nástavbou Schmitz Cargobull vybavenou elektrickou chladicí jednotkou. Kamion bude nasazen ve zkušebním provozu. Slavnostní předání vozidla proběhlo v Berlíně-Schönbergu za přítomnosti zástupců Schmitz Cargobull, automobilky Mercedes-Benz Trucks, řetězce EDEKA a parlamentní státní tajemnice spolkového ministerstva životního prostředí Rity Schwarzelühr-Sutterové.

„Aktuálně probíhající diskuse o zákazu vjezdu automobilů s naftovými motory do městských center a rostoucí poptávka po elektricky poháněných kamionech a dodávkách pro distribuci zboží na poslední míli jsou dokladem toho, že význam elektromobility v logistice roste, navíc se v tomto oboru otevírají zcela nové příležitosti. K tomuto trendu se připojujeme s naší chladicí jednotkou. Společné testování s Mercedes-Benz Trucks nám poskytne hodnotnou zpětnou vazbu, zejména pokud jde o management a rozhraní kamion/jednotka,“ vysvětlil obchodní ředitel Schmitz Cargobull Boris Billich.

Plně elektrické vozidlo bude zajišťovat distribuci potravinářského zboží. Výměnná nástavba W.KO COOL od Schmitz Cargobull má optimalizovanou izolaci i tuhost konstrukce. Zesílená přepážka je uzpůsobena pro instalaci chladicí jednotky.

(mm)

Foto: Schmitz Cargobull

spinner